banner

Yüksekova uçağında şaşırtan görüntü! Pilot ve hostesleri kıramadı, saksafonla konser verdi

Yüksekova uçağında şaşırtan görüntü! Pilot ve hostesleri kıramadı, saksafonla konser verdi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşamış ve Yüksekova TOKİ Anadolu Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Ahmet Soylu, okullar kapanınca Yüksekova-Ankara uçağından bilet aldı. Anadolu Jet’in saat 14.00’de hareket edecek olan uçağına elindeki saksafonla binen Asilzade, hostesler ve kaptanın dikkatini çekti.

‘UÇAKTA ÇALABİLİR MİSİNİZ’

Kaptan ve hosteslerle sohbet eden öğretmen Aristokrat, ‘Uçakta çalabilir misiniz?’ sorusunu yanıtsız bırakmadı ve bu teklifi kabul etti. Yüksekova uçağında şaşırtan görüntü Pilot ve hostesleri kıramadı, saksafonla konser verdi
Uçak, daha sonrada pistten Ankara’ya gitmek üzere havalandı. Müzik öğretmeni, bir müddet daha sonra parçaları çalmaya başladı.

Adeta ufak bir konser veren Ahmet Soylu, öbür türden meşhur sanatçıların parçalarından çaldı. Uçakta yaşanan bu olayda herkesi şaşırttı. Yolcuların tüm dikkati de bir anda Aristokrat’ya yöneldi. Asilzade, takriben 2 saatlik süre her tarafında yolculara neşelendirici dakikalar yaşattı. Yaşanan bu anlar da bir cep telefonu kamerasına kaydedildi.

‘GÜZEL BİR YOLCULUK OLDU’

Soylu, iki yıldır Yüksekova’da tahsis yaptığını söyledi. Aristokrat, “Tüm öğretmenlerle beraber uçağa bindik. Çok sayıda vatandaşta vardı. Asker ve poliste vardı. Uçağa binerken kaptan ve hostesler elimdeki müzik aleti olan saksafonu gördü. Bu koşul dikkatlerini çekti. daha sonra uçak havalandı. Bir müddet sonradan hostesler yanımıza geldi. Yarım saatlik bir konser verdim. Hoş bir seyahat oldu” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir