banner

‘Yollarda adalet aramak olabilir ama önce adil olacaksın’

'Yollarda adalet aramak olabilir ama önce adil olacaksın'

ŞEHİT Kıdemli Deniz Üsteğmen Arif Ekmekçi’nin adının verildiği lojistik yardım gemisinin denize indirilme töreni dün Tuzla Selah Tersanesi’nde yapıldı. Törene, Başbakan Binali Şimşek, Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, ve şehit Kıdemli Deniz Üsteğmen Arif Ekmekçi’nin annesi Kadın Ekmekçi katıldı.

Törende yardım gemisi, misinası Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar ile şehidin annesi Kadın Ekmekçi kadar kesilerek denize indirildi.

Törende konuşan Şimşek kısaca şunları söyledi: “Bu milletin gördüğü olur ya de en büyük ihanet olan 15 Temmuz darbe girişimine ‘kontrollü darbe’ demek, bu milletin hissiyatıyla adeta alay etmektir. Milletimizin büyük kasaba büyük kasaba, meydan meydan verdiği o destansı serbest mücadelesine halel getirmek, leke sürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır. Yollarda hak seslenmek olabilir lakin önce adil olacağız, milletin canıyla değerinde ödediği 15 Temmuz zaferine ‘kontrollü darbe’ demekten vazgeçeceğiz. Adaletin yeri Meclis’tir, yollar değildir. ”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir