banner

Yeni Nesil Bankacılık

Günümüzde hemen her insan banka para borsa ekonomi finans konularıyla ilgileniyor. Hiç ilgilenmiyorum diyen kişiler bile mutlaka ki parasal işlerle uğraşmak zorunda kalıyor. Çünkü maalesef ki para olmadan hayatımızı idare edemiyoruz. Hayatımızı daha iyi idare etmek içinse paramızı daha iyi idare etmemiz gerekiyor. Bunun yolu ise doğru yatırımlar yapmak ve finansal konularda biraz bilgi sahibi olmaktan geçiyor.

Son zamanlarda hayatımıza giren yepyeni bir para kavramı da gelişti. Bitcoin denilen sanal paraların artık herkes farkında.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin 2009 yılında hayata geçirilen bir sanal para birimidir. Borsa gibi değerlendirilebilen bu paralarla büyük kazanç sağlamak mümkündür. Amerikalı bir akademisyen tarafından bulunan bu sistem şu anda oldukça popüler bir hal almıştır. Hatta bazı ülkeler bitcoini bir para birimi olarak resmen kabul etmiştir. Ancak Türkiye’de bu para kabul edilmemektedir.

Bitcoin nedir, nasıl para kazanırım diyenler için en basit tanım; borsada alınıp satılan, bu yolla kişilere gelir sağlayan sanal bir para birimi olduğudur. Klasik borsa yöntemleri gibi bitcoinin değeri artınca satmalı, düşünce ise almalı. Bu şekilde aradaki fark sizin kariniz olacaktır.

Kredi Kartı

Modern hayatın vazgeçilmezi olan kredi kartı pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Hatta öyle ki bazı kişiler 3-5 tane farklı kredi kartı kullanmaktadır. Bu da çoğu zaman hesapların karışmasına neden olduğunda, kredi kartı tek bir hesapta toplama size çözüm olacaktır.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir