banner

Uyku ve düzenli seks paradan daha güçlü!

Uyku ve düzenli seks paradan daha güçlü!

İngiltere’de Oxford Economics üyeleri tarafından yapılan bir araştırma, insanların reel zenginliğe parayla değil, uyumlu uyku ve iyi bir cinsel hayatla ulaşabileceğini gösterdi.

Vatan gazetesinde bulunan bilgiye takriben; araştırmacılar ‘parayla saadet olmaz’ sözüne ispat niteliğinde olan bu araştırmada, gelirinin ansızın 4 kat artan bir insanla düzenli uyku ve cinsel hayata sahip olan insanın benzer sevinç oranına sahip olmadığını, uyku ve uyumlu seksin daha fazla mutlu ettiğini belirledi.

 

Uykusuzluğun çok sık görülen ve önemli ekonomik kayıplara sebebiyet veren bir hastalık olduğunu kaydeden uzmanlar, “Uykusuzluk, uykuya dalmada güçlük, uykunun bölünmesi ve her tarafta uyuyamama veya istenilenden önce uykudan kalkma durumudur. Uykunun fazla endişe ve çökkün duygu durumu gibi çoğu iç faktörlerden etkilenebileceğini vurgulayarak, dış faktörler olarak ise; geçici stresler, rahatsızlık, kaza, evlenme, boşanma, eğitim, iş edinme, kazanç seviyesinde azalma, işsiz kalma, aşırı şamata, yüksek ya da düşük ısılar, rahatsız yatak, yüksek rakım, jet lag, ilaç bırakma, alışık olunmayan şartlarda uyuma gibi faktörlerin en sık görülen sebepler olduğunu kaydetti.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir