banner

Üsküdar’da seyyar satıcı kadın ile zabıta arasında arbede çıktı, kadın bayıldı, görüntüler sosyal medyada olay oldu

Üsküdar’da seyyar satıcı kadın ile zabıta arasında arbede çıktı, kadın bayıldı, görüntüler sosyal medyada olay oldu

Durum, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Birlik Cadde üzerinden dün akşam saatlerinde medyadan geldi. iddiaya göre, kamyonetin kasasında sokak üstünde seyyar sebze satışı yapan Reyhan K.’ya Üsküdar Zabıta ekipleri müdahale etti. Tezgah olarak kullandığı kamyonetteki sebze ve tartma aletlerini tahsis etmek istemeyen Reyhan K. ile zabıta ekipleri arasından arbede yaşandı. Zabıta ekipleri, kamyonetteki malzemeleri aldıktan sonra olay yerinden ayrıldı. Reyhan K. ise kamyonetin kasasında bayıldı.

Olay yaşanırken çevreden geçen bir birey o anları saniye saniye cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntülerin sosyal medya yayınlanıp çok kişi tarafından paylaşılmasının arkasından Üsküdar Belediyesi olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

2 ZABITA MEMURU AÇIĞA ALINDI

Üsküdarlı esnaf göre ’izinsiz satmak’ yapıldığı ihbarının gelmesi üzerine zabıta ekiplerinin harekete geçtiğinin belirtildiği açıklamada, “Yasalar çerçevesinde izinsiz satışa müdahale eden ekiplerimize, Şakir Ö. ve yanındaki Reyhan K. göre fiziki müdahalede bulunulmuş ve yaşanan arbedede, bir zabıta memurumuz bıçakla elinden yaralanmıştır. Bu şahıslardan Reyhan K.’nin soruşturması, Şakir Ö.’nün daha önce de görevli zabıta memurlarına bıçakla hamle gerçekleştirmesi sebebiyle almış olduğu ve ertelenen 9 ay 10 jurnal hapis cezası bulunmaktadır. Şahısların benzer bir suçu alışılmışlık haline getirdikleri, adam yaralamadan daha önce suç oluşturan almış olmaları ve zabıta memurumuzu yaralayan bıçağın polis tutanağına göre bu sahışlara ait olduğu halde; Üsküdar Belediyesi olarak, soruşturma sonuçlanana değin kavgaya karışan 2 zabıta memurunun açığa alındığını kamuoyuna duyurmak isteriz. Zabıta memurlarımıza saldırgan şahıslar hakkında da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli şikayet yapılmıştır.” denildi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir