banner

Ünlülerin okul anıları

Ünlülerin okul anıları
Ünlülerin okul anıları

DEMET AKALIN – LAKABI ‘DEMETİN’

Demet Akalın, lise eğitimini Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Bir arkadaşı Akalın’ı, mektep yıllığında şöyle anlatıyor:

Ünlülerin okul anıları

“Arkadaşımız ayaklı Billboard listesidir. Pop dünyasındaki en son haberler ondadır. Uzun boyuyla tekrar uyarı çeker. Tatlı diliyle yalnız bizleri değil, ilçemize gelen Amerikalıları bile etkiler. Demet arkadaşımız koyu Beşiktaşlı olup kronik bir Metin hastasıdır. Bu yüzden ismini ‘Demetin’ yapmıştır. Çok fena bir hacılama huyuna sahiptir.”

Ünlülerin okul anıları

IPEK TUZCUOĞLU: SAKARDIM

IPEK Tuzcuoğlu, mektep anıları arasında en fazla yere düşmelerini hatırlıyor. Ünlü oyuncu “Ben fazla sakardım ve okulda aralıksız yere düşerdim. Bir gün zil çaldı, sınıfa koşarken bir arkadaşım beni itti ve demir parmaklıkların üstüne düştüm…”

Ünlülerin okul anıları

“Her tarafım kan içinde kalmıştı. O günü unutamam, fazla canım acımıştı. üstelik aşıdan çok korkardım” diyor.

Ünlülerin okul anıları

UĞUR YÜCEL: BU ÇOCUK DÂHİ

“Kuzguncuk İlkokulu’ndan sonra, Beylerbeyi Ortaokulu ve Kadıköy Akşam Ticaret Lisesi’ne gittim. Eğitim dönemi  unutulmuyor, askerlik anıları gibi. İlkokulda okurken, öğretmenim babama ‘Bu çocuk dâhi’ demiş. Daha Sonra babam bana kolay bir problem sordu, bilemedim. Öğretmenimle tartışma ettiğini hatırlıyorum!”

Ünlülerin okul anıları

KEREM ALIŞIK: BABAM DA CEZALANDIRDI

“Okulda arkadaşlarla kavga ettik. Eve gitmem yasaklanmıştı. Babam okula gelince çıkacağımı sanıyordum. Fakat babam ‘Eve göndermeyin’

Ünlülerin okul anıları

MÜJDE AR: DELI UNVANIM MEKTEP YILLARINDAN

“Çok başarılı bir öğrenciydim. 9 aldığımda, kâğıdımın 10’luk olduğuna inanıp öğretmenle tartışma ederdim. O yıllarda aynaya artı bakmazdım ve arkadaşlarım yapsa da ben kaşlarımı almazdım. Bir gün karoser eğitimi öğretmenimiz ‘Kaşlarını niçin alıyorsun?’ diye tutturdu. Ertesi günW protesto etmek için kaşlarımı jiletle kazıyıp gittim okula. Çilgin unvanım buradan geliyor.”

Ünlülerin okul anıları

EMRAH – GAZETE SATTI

İLKOKULU Elazığ’da okuyan Emrah, “Ufak yaşlarda şan olduğum halde ilkokul 1 ve 2. sınıftayken okul tatillerinde ya da yarıyıl tatili tatilinde gazete satardım. Çünkü kendime bisiklet edinmek istiyordum” diyor.

Ünlülerin okul anıları

KENAN İMİRZALIOĞLU – ESPRİLİ ÖĞRENCİ

Derslik arkadaşlarının mektep yıllığına yazdıklarından belli ki o oysa Kenan İmirzalıoğlu, demin ilkokul döneminde bile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. İşte İmirzalıoğlu için yazılanlar: 

Ünlülerin okul anıları

“Yaşa, taşa, başa oturma” lafının sınıfımız yayıcılarındandır. Okula birincil geldiğinde cana yakınlığı ile geniş bir çevre kurdu. Sınıfımızın uzun boylu yakışıklılarından olan arkadaşımız, yakışıklılığı baştan sona başını sürekli derde sokmuştur. “

Ünlülerin okul anıları

“Derslerine o kadar çalışmamasına karşın nasıl olursa sınıfını geçer. Murat, Cem, Tarık, Yılmaz, Olcay, Kenan altılısının vazgeçilmez elemanlarındandır. Acayip ve birbirinden kırıcı esprileriyle bizi kahkahaya boğar. Başarı ve sevinç dileklerimizi iletiyoruz. Her şey gönlünce olsun.”

Ünlülerin okul anıları

BERGÜZAR KOREL: SAHNEYE DÜŞMÜŞTÜM

“OKULDAKİ bir müsamerede oyunun başlamasına bir dakika kala perdenin arkasındaki ipe takıldım. O koca ip koptu ve sahneye düştüm. Seyirciler fazla gülmüştü.”

Ünlülerin okul anıları

DOĞA RUTKAY: KIYAFET DİSİPLİNİNE UYMAZDIM

MEKTEP kurallarına uymadığı için aldığı cinayet Doğa Rutkay’ın mektep anılarında öbür bir yer tutuyor: 

Ünlülerin okul anıları

“Fazla hoş ve disiplinli bir okulda okumuştum. Fakat okulun giysi disiplinine hiç uymazdım. Okul formasında gömlek pembeyse, ben sarı giyerdim. Bir gün sırf böylece kayıp eşya odasında tüm gün her tarafında bekletilmiştim.”

Ünlülerin okul anıları

ALİ SUNAL: HEP UYARI ALIRDIM

ALİ Sunal da mektep kurallarını esnetme çabalarında olanlardanmış. Ünlü oyuncu, “Üniformalı olarak tekrar tekrar kurallara uyar ama saç kesimi konusunda her pazartesi uyarı alırdım. üstelik flüt çalmayı bir türlü başaramadım” diyor.

Ünlülerin okul anıları

SEZEN AKSU – HAYLAZ SEZEN

Sezen Aksu, mektep anılarında birincil sırada haylazlığının olduğunu “Fen öğretmeni Şehriban Bayan ile matematik öğretmeni Sami Bey’in kızıyım ben. Hayatım iki öğretmenle başladığı için olsa lüzum, öğretmenlerin yeri bende fazla başkadır. Fakat mektep yıllarında fazla yaramaz olduğumu söyleyebilirim. Çok hoş yıllardı onlar” sözleriyle anlatıyor.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir