banner

Trump’ı sinirlendiren röportaj

Trump'ı sinirlendiren röportaj
ABD Başkanı Donald Trump, CBS televizyonu muhabirinin ısrarla ‘Obama’nın telefonlarını dinlettiği’ iddiasını sorması üstüne sinirlenerek röportaja son verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Oval Ofis’te kendisiyle röportaj yapan CBS muhabiri John Dickerson’ın ısrarlı ‘telekulak’ soruları üzerine ‘Yeter, teşekkürler’ diyerek röportajı yarıda kesti.

Trump, ABD eski başkanı Obama’nın telefonlarını dinlettiği iddiasını gündeme getirmiş ve 4 Mart’ta paylaştığı bir tweet’te, “Obama, Trump Tower’da benim zaferimden önce telefonlarımı dinletti” demişti. Lakin Trump iddiasıyla ilgili herhangi bir kanıt sunmamıştı.

Cumartesi günü Dickerson’a verdiği röportajda Trump, “Kendimce bizim tarafımız dinç bir şekilde kanıtlandı ve herkes bunun hakkında konuşuyor. Neler olduğunu anlamamız lüzumlu.” dedi.

Dickerson ise bunun üzerine, “Ben de öğrenmek istedim. Sizi dinlediği için onun (Obama) ‘hasta ve kötü’ olduğunu söylediniz.” ifadelerini kullandı. Trump bu sözlere, “Bunu istediğin yere çekebilirsin” yanıtını verdi.

Dickerson, “Size soruyorum çünkü siz bunun sahte haber olmasını istemiyorsunuz. Bunu Başkan Trump’tan dinlemek istiyorum” deyince Trump ise, “Bana sorman gerekmiyor” diye yanıtladı.

“Ben sizin düşüncelerinizi anlayışlı olmak istiyorum. Siz ABD Başkanı’sınız.” şeklinde konuşan Dickerson’la olan mülakatı bitiren Trump, “Yeter. Teşekkür Ederim.” ifadelerini kullanarak röportaja son verdi.

Trump’ın görevdeki 100. günü için ayarlanan röportajın gerisinde Dickerson’ın gün içinde ABD Başkanı’yla birlikte planlandığı gibi gezi ettiği ve Pennsylvania’daki mitinge katıldığı kaydedildi.Haber Etiketleri:
· ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir