banner

TFF Hukuk Müşavirliği, Fikret Orman’ı PFDK’ya sevk ediyor!

TFF Hukuk Müşavirliği, Fikret Orman'ı PFDK'ya sevk ediyor!

Geçen pazar Beşiktaş ile Atiker Konyaspor aralarında oynanan Turkcell Süper Kupa finalinde meydana çıkan olayların yankıları sürüyor. Sporx’te bulunan habere göre Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, “TFF, bize de cinayet verirse dünyayı ayağa kaldırırız.” açıklaması sebebiyle Beşiktaş Başkanı ‘ı PFDK’ya sevk etme kararı aldı!

Fikret Orman, dün Jeremain Lens’in basın toplantısında yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı;
“Süper Kupa maçı bizim eksiklerimiz açısından iyi oldu. Konyaspor’un kupayı kazanmayı camialarına yakıştı. Ama Konyaspor taraftarının çıkarttığı olaylar Türk sporu açısından ayıp. Konyaspor yöneticileriyle dostuz. Maç sonrası birbirimizi tebrik ettik. Bir maçın bu noktaya gelmesi utanç verici.

Şu Anda duyuyorum cinayet verilecekmiş. Keşke daha önce verilseydi de olaylar buraya değin gelmeseydi. Ceza verme konusunda UEFA’nın bize yaptığını TFF bize yapmaya kalkarsa büyük durum çıkar. Bu bir tehdit değildir. Eğer bir ceza olup Beşiktaş’ı araya koyarlarsa dünyayı ayağa kaldırırım. Federasyonun da kendi şapkasını önüne koyması lazım. Umarım TFF de UEFA’nın düştüğü hataya düşmez. Bu Türk sporuna hasar veren bir şey.”

TEFERRUAT BİRAZDAN...

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir