banner

Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu ve ailesinden Bilecik ziyareti

Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu ve ailesinden Bilecik ziyareti

Osmanlı Devletinin kuruluş toprakları olan Bilecik, Osmanlı Devleti’nin 34’üncü Padişahı Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu ve aile üyelerinden oluşan heyeti ağırladı. Bilecik ziyaretleri kapsamında Şeyh Edebali Türbesinde dua eden Orhan Osmanoğlu, daha sonra Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ni ziyaret etti.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya ziyaret

Bilecik’teki temasları dahilinde Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’yı da ziyaret eden Osmanoğlu, Bilecik’e yaptığı katkılar dolayısıyla Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.
Başkan Yağcı ise; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu ve aile üyelerini Bilecik’te ağırlamaktan duyduğu sevinci açıklama etti. Konuklarına Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yağcı, ”6 asra aşkın adalet, yargı şımartma anlayışıyla cihana hükmeden Osmanlı Devleti’nin 34’üncü Padişahı cennet mekan Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu bey ve değerli ailesi ziyarette bulundular. Geçmişiyle övünen geleceğe kesin adımlarla yürüyen marka bir kent oluşturma çabası gayreti içerisindeyiz. Geçmişteki tüm güzellikleri sahip olmaktan büyük sevinç duyuyoruz. Atalarımızla kibir duyuyoruz. Onlara cumhuriyetimizin 94’üncü yılını kutladığımız bu yılda inşallah geçmişimizle almış olduğumuz zorlama ile geleceğe emin adımlarla yürüyüp, lider ülke Türkiye’yi her zaman birlikte oluşturacağız. Kibar ziyaretleri sebebiyle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Cem Kaan Toka

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir