banner

Peygamber olduklarını iddia eden 2 kişi gözaltına alındı

Peygamber olduklarını iddia eden 2 kişi gözaltına alındı

Kayseri’den Çorum’a gelen ve değişik suçlardan sabıkaları olduğu öğrenilen Yücel E. (44) ve Ali E. (54), kent merkezinde bir takım evlere gitgide artarak kendilerini ‘Peygamber’ olarak tanıtıp, dini içerikli kitap satmaya çalıştı.

Mahalleli kadınlara el falı bakma bahanesiyle “Senin evinde altın var. Senin çok paran var” gibi sözler söyleyerek, mal varlıkları hakkında veri almaya çalıştıkları öne sürüldü. Kadınların ihbarı üzerine Buharaevler Mahallesi’nde kayıtlı adrese giden Çorum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri bahse konu iki kişiyi sırt çantalarında dini kitaplarla birlikte yakaladı.

‘SAHTE PEYGAMBERİM DEMEDİM’

Ancak iki kişi hakkında ihbar yapanlar şikayetçi olmayınca Yücel E. ve Ali E., savcılık talimatı ile Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edildi. Burada hakkındaki bütün iddiaları yalanlayan Yücel E, “Ben sahte peygamberim demedim. Ben sadece kitap satıyorum. Ben böylece bir şey söylemedim. Hakkımızda ne söylendiyse tümü yalan” diyerek kendisini savundu.

Görüntü alan gazetecilere de tepki belirten Yücel E., ‘Çekmeyin kardeşim beni” diyerek tepki göstererek, Kuran okudu. Zabıta İki kişinin üzerlerinden meydana çıkan paralara el koyarken, Kabahatler Kanunu’na muhalefet etmek suçundan da 95’er TL idari para cezası kesildi. İki kişi daha sonra il dışına gönderilmek üzere otogara götürüldü.

Peygamber olduklarını iddia eden 2 kişi gözaltına alındı

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir