banner

Ömer Koç: Sistem ve toplumlar sınavlardan geçiyor

Ömer Koç: Sistem ve toplumlar sınavlardan geçiyor

Koç Topluluğu’nun bayilerini bir araya getirerek görünüm alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediği geleneksel Anadolu Buluşmaları’nın 26’ncısı Trabzon’da gerçekleşti.

Gazete Habertürk’ün haberine tarafından, topluluğun Trabzon, Erzurum, Ordu, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun ve Artvin’deki 500’e yakın bayisinin bir araya geldiği Anadolu Buluşmaları’na Koç Holding Idare Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu ve Koç Holding grup başkanları katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ömer M. Koç, bütün dünyada politik ve hesaplı sistemlerin, hatta toplumların manâlı sınavlardan geçtiğini vurguladı.

‘REKABET KURALI FARKLILAŞIYOR’

Dünya genelinde iş yapma biçimlerinin manâlı bir metamorfoz geçirdiğine dikkat çeken Ömer M. Koç “Alıştığımız rekabet kuralları farklılaşıyor. Dördüncü endüstri devrimi ya da dijital devir olarak adlandırılan bu yeni dönemde, teknoloji ve insan kaynağı gücünü doğru konumlandırabilen kurumlar kayda değer rol oynayacak” diye konuştu.

‘DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ’

Koç Topluluğu’nun ülkenin kalkınmasına takviye olduğunu ifade eden Ömer M. Koç, sözlerine şöyle devam etti:

“Üstüne titreyerek koruduğumuz değerlerimizin, Cumhuriyetimizin ilke ve devrimlerine bağlılığımızın, bugün ne dek önemli ve değerli olduğunu görüyoruz. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem varsa ben de varım, demokrasi varsa hepimiz varız’ sözünün ışığında, ülkemizin ekonomik ve toplumsal gelişimine öncülük etmeye, değerinde katmaya odaklanıyoruz. Yılmadan, mertçe ve sorumlulukla seri yeni yatırımlara ve atılımlara devam ediyor, ülkemizin kalkınmasında şiddet olmaya çaba gösteriyoruz.”

‘5 YILDA 30 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK’

Türkiye sanayisine maksimum yatırım yapan kalabalık olmayı sürdürdüklerini bildiren Koç, yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan idareli ve siyasi dalgalanmalara karşın kalabalık olarak son 5 yılda 30 milyar TL’nin üstünde yatırım yaptıklarını dile getirdi.

Koç, “Topluluğumuzun yarattığı kombine ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 6’sına eşdeğerdir. Elde ettiğimiz gelirler sonucu, kalabalık olarak ödediğimiz vergiler, ülkemizin ücret gelirlerinin yüzde 9’una tekabül etmektedir. Şirketlerimiz ülkemiz ihracatının yüzde 9’unu gerçekleştirmektedir. Koç Topluluğu’nun tüm başarılarında, kuvvetli bayi teşkilatımızın koskocoman payı var. Bayilerimizle birlikte geleceğe yatırım yaparak, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da başarılarımızı fazla daha ileri noktalara taşıyacağımıza gönülden inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

‘DEĞİŞİM YAPACAK NESİLLER LAZIM’

Konuşmasında eğitimin önemine de vurgu yapan Koç, “Dünyadaki başı dönen gelişime ve değişime ayak uyduracak, hatta bunu şekillendirecek nesilleri yetiştirebildiğimiz ölçüde parlak ve modern bir geleceğimiz olacağına inanıyorum” dedi.

‘HEDEFİMİZ DİGİTAL DÖNÜŞÜME DE LIDERLIK ETMEK’

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu da teknolojideki “başı dönen” gelişmeler nedeniyle gelecek dönemde değişimin boyutunun ve hızının fazla daha büyük olacağına; etkilerinin çok daha geniş çapta hissedileceğine inandıklarını ifade etti. Aralıksız yatırım yaptıklarını bildiren Çakıroğlu, Koç Holding liderliğinde Dijital Dönüşüm Programı başlattıklarını kaydetti.

‘YENİ IŞ ALANLARI YARATACAĞIZ’

Çakıroğlu “Dijital Değişim Programı ile müşterilerimize eşsiz bir tecrübe ve ek bedel yaratmayı, çabucak değişen rekabet ortamında şirketlerimizi daha da güçlendirmeyi ve gelecek taahhüt eden yeni iş alanları yaratmayı amaçlıyor, ülkemizde dijital dönüşüme de önderlik etmeyi ve ülkemizin geleceğine layık katmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ömer Koç Koç Holding Koç bayi toplantısı Anadolu Buluşmaları

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir