banner

Öldürülen Berivan katilini yakalattı!

Öldürülen Berivan katilini yakalattı!

Edinilen bilgiye göre, durum 28 Ekim günü Adana’nın Ceyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi, Yunus Emre Sokak’ta meydana geldi. 22.30 sularında sokakta bir kızın uyuşuk yattığını gören mahalleli durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler genç kızın 21 yaşındaki Berivan Minaz olduğunu ve ağzından ateş açılması sonucu hayatını kaybettiğini belirledi.

10 KIŞILIK ÖZEL TAKIM KURULDU

Olayın ortaya çıkmasının ardındaki Adana Güvenlik Müdürü Selami Yıldız, katil ya da katillerin bulunması için Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız’a özel ekip kurulması ve olayın bir lahza önce aydınlatılması talimatı verdi. Bu talimat üstüne Tırnaksız ilçe emniyet müdürlüğünde görevli deneyimli komiser ve polislerden oluşan 10 karakter bir ekip oluşturdu. Takim önce genç kızın üzerinden meydana çıkan malzemeleri incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde genç kızın olayda hemencecik yanı başında cep telefonu bulundu.

CİNAYETTEN CEZAEVİNDE YATIYORDU, İZİNLİ ÇIKTI

Bu arada, polis katil zanlısının 2009 yılında bir ceza olayına karıştığı için Osmaniye Cezaevi’nde yattığını, kapalı cezaevinden kısa vakit önce açık cezaevine çıktığını, olaydan birkaç gün önce cezaevinden izinli çıktığını, 31 Ekim günü de izninin biterek Osmaniye Cezaevi’ne her yerde döneceğini belirledi. Zanlılar, sorgularının gerisinde adliyeye sevk edildi. Sevk esnasında genç kızın yakınları zanlıya tepki gösterdi. Zanlılardan Tarık O. tutuklanırken, öteki zanlılar savcılıktan serbest kaldı.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir