banner

MHP’li Belediye Başkanı ve beraberindeki 56 kişi partiden istifa etti

MHP’li Belediye Başkanı ve beraberindeki 56 kişi partiden istifa etti

MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı kadar kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Acar’a destek verdiğini bildiren Uluköy eski Belde Belediye Başkanı Orhan Kürkçü, MHP’li 10 belediye meclis üyesi, 1 il genel meclis üyesi, MHP İlçe Yönetim Kurulu’nun 13 üyesi ile eski 32 üyesi de partilerindenÿistifa ettiğini açıkladı. Başkan Acar ve kendisine yardım verdiğini ifade eden partililer istifa dilekçelerini MHP genel merkezi ve İl Başkanlığı’na gönderdi.

Belediye Başkanı Saffet Acar yaptığı açıklamada, devir yaptığı sürede daima MHP’nin çıtasını yükselttiğini söyledi. MHP’de siyasete başladığında Dinar’da MHP’nin 900 oyu bulunduğunu anlatan Bakan Acar, “Oy oranını 10 binlere çıkarttık. Şu an bir belediye başkanlığı seçimi yapılsa, 10 binlere varan oy oranımızla yeniden kazanırım. Dinar Belediye Başkanı olarak bütün vatandaşlarımıza hiçbir parti ayrımı yapmadan, eşdeğer şekilde hizmet verdik. Belediyeye giren herkes, hoşnut bir şekilde ayrıldı” dedi.

MHPli Belediye Başkanı ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti
 

‘İPE SAPA GELMEYEN NEDENLERLE GÖREVDEN ALDILAR’

Başkan Saffet Acar,ÿMHP il yönetimi kadar İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini hatırlatarak, “İpe sapa gelmeyecek nedenlerle eski yönetim görevden alındı. Beni de eski İçişleri Bakanı ve MHP’den ihraç edilen eski Başkan Vekili Sayın Meral Akşener’i karşıladığım, Afyonkarahisar Valiliği’ndeki bir programda MHP’li yöneticilere selamlama vermediğim gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk ettiler. Bu gibi basit nedenlerle disiplin kuruluna sevk edildim. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; beni kaydi olarak MHP’den silebilirler, ama milliyetçiliğimi hiçbir süre silemezler” diye konuştu.

Saffet Acar, ilerleyen günlerde Dinar’da MHP’den toplu istifaların olacağını da bahis etti.

MHPli Belediye Başkanı ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir