banner

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor? 2017 KYK ücretleri ne kadar?

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor? 2017 KYK ücretleri ne kadar?

Kredi ve Yurtlar Kurumu ( KYK) göre öğrencilere üniversite eğitimleri baştan başa bahşedilen burs ve kredi için başvuruların alınması bekleniyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne süre başlıyor? İşte teferruat…

KYK BURS / KREDİ BAŞVURUSU NE VAKIT?

Kredi ve Yurtlar Kurumu göre üniversite öğrencilerine her yıl ahenkli olarak verilen burs ve kredi için bu yıl da başvurular bekleniyor. Eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir zaman kala KYK’dan gelecek açıklamayı bekleyen üniversite öğrencileri, ilgiyle kullanım tarihini araştırıyor.

Bilindiği üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs ve kredi başvurularının başlangıç tarihiyle ilgili ÖSYM kadar yapılan üniversite koyma işlemlerinin bitmesini göstermişti. Bütün yatırma işlemlerinin tamamlanmasının arkasından üniversite öğrencilerinin burs ve kredi olmak için yapacakları başvuruları alınacak ve değerlendirilecek.

Değer Biçme işlemlerinin arkasında KYK’dan burs ya da kredi elde etmek için kullanım yapan öğrencilere sonuçlar duyurulacak ve burs ya da kredi almaya yargı kazanan öğrenciler belirtilen olacak.

KYK İNTERNET SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS / KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs ve kredi başvurusu yapacak olan öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) internet sitesi (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) üzerinden başvurularını yapacak. Öğrenciler, KYK’nın burs/kredi başvuru formunu dolduracak ve sonuçlar için bekleyişe geçecek.

KYK’ya gönderilen dilekçe formları, KYK yetkilileri kadar incelenecek ve bilgiler onay edilecek. Dilekçe formunda istenen bilgileri hatalı ve hatalı yazan öğrencilerin başvuruları iptal edilecek ve geçersiz sayılacak.

KYK BURS / KREDİ BAŞVURULARINDA ÖNCELİKLER

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)ya da gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak evrak),

• Afiyet kurulu raporu ile %40 ve üstünde engelli olduğu belgelendirenler.(Bütün teşekküllü Devlet Hastanesi)

• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yan yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz göre araştırılacaktır.)

• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz göre araştırılacaktır.)

• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında fakat öğrenciler (Valilikten alınacak evrak)

• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak evrak (diğer branşlarda ulusal olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)

• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

2017 KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

KYK burs ve kredi başvurusu yapacak olan öğrenciler, bir yandan da KYK burs ve kredi ücretlerini araştırıyor. Bilindiği üzere 2017’nin Ocak ayında KYK burs ve kredilerine 25 TL’lik bir zam üretilmiş ve 450 TL olarak belirlenmişti.

kyk KYK Burs Başvuruları kyk kredi başvuruları ne süre?

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir