banner

Kuyu Temizliği Ve Bakımı

Kuyu temizliği, özel pompalar yardımı ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem yapılırken su kuyusu hem ömrünü uzatır hem de dalgıç pompa ürünün ömrünü uzatmaktadır. Kuyu temizlik açısından insanları çeşitli hastalıklardan korumakla beraber birçok kötü bakterileri öldürerek daha sağlıklı bir çevre fırsatı sunmaktadır. Bakımı her yıl en az 1 kere yapılması gereken kuyu temizlikleri dikkatli bir şekilde uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Atık su pompası yardımı ile kirli birçok atıkları dışarı çıkarılıp temizlenmeli ve kaliteli pompalar yardımı ile bu sorunlar kökten çözülmelidir.
Temizlik Sırasında Ne Oluyor?
Kuyu temizliği sırasında içine dalgıç pompa girdikçe içeride olan su oranı daha fazla artmakla beraber kirli atıklar bir yandan dışarı atılmaktadır. Su kuyusu içerisine yerleştiren pompalar sayesinde içerisinde yer alan tüm bakteriler ve mikroplar kısa sürede kökten temizlenmektedir. Kuyu perdelerin yer alan oksitlenmiş birçok elementleri dışa atarak daha doğal ve temiz görünüm vermektedir. Pompanın emiş gücü kuvveti arttıkça daha kaliteli temizlemenin yanı sıra kum oranı düşer ve motorlarında aşınan etki sayesinde güç arttıkça kullanım ömrü daha uzun olur.
Bakımı 
Sondajlar sayesinde su kuyuları düzenli olarak bakım yapılmaktadır. Jeolojik olan yapıya bağlı bir şekilde temizlenmeye ihtiyaç duyan kuyular kaliteli pompaların yardımına ihtiyaç duymaktadırlar. Kuyu temizliği ve bakımında en fazla tercih edilen teknik yüksek pres ve debili kompresör ile kuyu temizliğidir.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir