banner

Kılıçdaroğlu, İstanbul il sınırına giriş yaptı

Kılıçdaroğlu, İstanbul il sınırına giriş yaptı

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

  • Kılıçdaroğlunun yollarına gül döktüler
  • Kılıçdaroğlunun yollarına gül döktüler
  • Kılıçdaroğlunun yollarına gül döktüler
  • Kılıçdaroğlunun yollarına gül döktüler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.00’de Çayırova mevkiinde yer alan İstanbul yazılı trafik tabelasının önünden geçerek İstanbul sınırlarına antre yaptı. Kılıçdaroğlu,  Yargı Yürüyüşü’nün 23’üncü gününde yürüyüşe başlamadan önce yorumlama yaptı. 

“SON DERECE MUTLUYUM, HUZURLUYUM”

Kılıçdaroğlu, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz.  İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Ayı 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Fakat adalet arayışımızı yok, adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

“TÜRKİYE SADECE İKTİDAR PARTİSİNDEN İBARET DEĞİLDİR” 

Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz cümbür cemaat için hak istiyoruz, sizden de yargı istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir yargı yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Halk Oylaması yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha dinç ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da yardım vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet yalnizca Türkiye için yok bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adaletli davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır” biçiminde konuştu.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir