banner

Kardeş faciası: Gözyaşları içinde ifade verdi..

Kardeş faciası: Gözyaşları içinde ifade verdi..

Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye takriben, önceki perşembe günü Mamak İlçesi’nde meydana gelen olayda E.A., annesi-babası evde olmadığı sırada babasına ait av tüfeğini alarak eve gelen arkadaşına gösterdi. İki arkadaş bi süre tüfekle oynadı, doldur-boşalt ile fişekleri tüfeğe yerleştirip çıkardılar.

Arkadaşının evden ayrılmasının peşinde E.A. elinde tüfekle alt odada yatan kardeşinin yanına gitti, ardından da kız kardeşi Z.A.’yı av tüfeğiyle dürterek uyandırmak istedi. Tüfek alev aldı, başından vurulan Z.A. kanlar içinde kalırken E.A. ise dışarı çıkarak bağırıp komşulardan yardım istedi. Gelen ambulans ile hastaneye kaldırılan Z.A. ölürken, E.A. ise gözaltına alındı.

Kardeş faciası: Gözyaşları içinde ifade verdi..VİCDAN KRİTERİ

Emniyette götürülen E.A.’nın, uzmanlar eşliğinde ifadesi alındı. Gözyaşları içerisinde ifade veren E.A., kardeşini yanlışlıkla vurduğunu, kaldırmak isterken tüfeğin alev aldığını söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan E.A.’nın avukatı Selim Savaş, olayın kaza olduğunu, E.A.’nın kardeşini ölümüne neden olmaktan suçun cezasını vicdanen ömür boyu çekeceği göz önünde bulundurularak özgürlük bırakılmasını istedi.

Ankara 4. Sulh Suç Oluşturan Hakimliği, E.A.’yı her cumartesi Polis Merkezi’ne artan bir şekilde imza atması karşılığında Adli Denetim Şartı ile hür bırakırken, ömür boyu tabanca bulundurmamasına da hükmetti.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir