banner

Kaçırmaya çalıştıkları kız karateci çıkınca dayak yediler

Kaçırmaya çalıştıkları kız karateci çıkınca dayak yediler

Durum, 14 Mayıs tarihinde Denizli’nin Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi 6083 Sokakta gece saat 04.30 ve 4.50 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere kadar, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesinde oturan üniversite öğrencisi G.T., sınavları sebebiyle saat 04.00 sularına değin arkadaşlarıyla ders çalıştı. Dersi biten genç kız, sonradan eve sırası gelmişken, yolda iki kişinin saldırısına uğradı. Üniversite öğrencisi kız, karateci olduğu için şahıslardan 24 yaşındaki Oktay K.’yi dövdü, öteki saldırgan Cem K. (24), otomobile saklanarak kurtuldu. Saldırganların elinden kurtulmayı başaran genç kız, durumu anında polis ekiplerine bildirdi.

İkinci kez girişimde bulundular

Birincil olayın ardından benzer şüpheliler tekrar arkadaşlarının yanından ders çalışmaya dışarı giden ve eve dönen S.Ş.’ye saldırdı. Saldırıya uğrayan genç kız bağırınca, yardımına o saatte çevrede buluna vatandaşlar koştu. Kızı saldırganların elinden kurtaran vatandaşlar, kızı kaçırmak isteyen şahıslara saldırdı. Durum yerinden kaçan saldırganlar, kayıplara karıştı. Yirmi dakikalık arayla birbiri ardına yaşanan iki kız kaçırma olayının ardından genç kızlar polise artan bir şekilde yaşadıklarını anlattı ve şikayetçi oldu.

Olayla ilgili 20 karakter özel takım oluşturuldu

Kız kaçırma olayı ile ilgili hemen egzersiz başlatan Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Etik Ofis Amirliğinden 20 birey özel olarak durum için görevlendirildi. Çalışmalara başlayan ekipler, bölgede yer alan 40’a yakın meslek yerinin emniyet kamerasını inceledi. Inceleme sonucunda aracı marka ve modelinin tespitinin arkasında şüphelilerin kullandığı aracın 2000-2001 model bir aracın olduğu ve aracın sağ fren farının yanmadığı saptandı. Bunun üstüne Denizli ve çevre illerde yaklaşık 250 aracın aynı marka ve modelde olduğu saptandı. Arkasından şehrin antre çıkışlarındaki MOBESE’ler incelendi ve şahısların Serinhisar ilçesinde otomobilin 07 CFT 38 plakasını söktükleri ortayı çıktı. daha sonra Denizli Emniyet Müdürlüğü kadar çevre illerde bulunan emniyet birimleriyle irtibata geçerek, araçların tek tek adreslerinde incelemesi için talimat verildi.

Mağdur kızlar şahısları fotoğraflardan tanı etti

Olay ilgili geniş çaplı çalışmaları yürüten Etik Ofis Amirliğinde özel ekipler, kızların ifadelerini aldıktan sonra tanı için kararsız kişilerin fotoğrafını gösterdi. Bunun üstüne kızlar, belirsiz şahısları teşhis etti. daha sonra durum için çalışmayı yürüten özel takım, Oktay K.’nin Burdur Yeşilova ilçesinde, Cem K.’nin ise, Burdur merkezde ikamet ettiğini saptama etti.

Denizli Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Etik Büro Amirliği ekipleri, Yeşilova ilçesinde oturan ve çiftçilik yapan Oktay K.’ye işlem düzenledi. Operasyonda şahsı gözaltına aldıktan sonra, olayda kullanılan otomobiline el konuldu. Burdur Güvenlik Müdürlüğü ekipleriyle irtibata geçen ekipler, Burdur’da garsonluk yapan Cem K., çalıştığı meslek yerinden yakalanarak gözaltına alındı.

Şahıslardan biri tecavüz etmek için kızları kaçırmak istediklerini itiraf etti

Gözaltına alınan iki şahıs sonra Denizli Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Şahıslardan arabayı kullanan Cem K., sorgu esnasında kızları tecavüz etmek için kaçırmaya çalıştıklarını itiraf etti. Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaya teşebbüs’, ‘adam kaçırmaya teşebbüs’, ‘cinsel istismarda bulunmak’ suçlamasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 

Uygar Topaloğlu
 Haber Etiketleri:
· · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir