banner

Jandarma raporundaki detay: Siyah Honda’nın içindekiler MİT’çi miydi?

Jandarma raporundaki detay: Siyah Honda’nın içindekiler MİT’çi miydi?

Öksüz soruşturmasından tamamen ayrı olarak hazırlanan İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nın raporunda şu ifadeler yer alıyordu: “Yakalanan örgüt mensubu Jandarma imamı, hususi ve yükümlü imam konumundaki öğretmenlerin hemen hemen tamamının Honda marka araç kullandıkları görülmüş ancak nedeni tespit edilememiştir.”

Jandarma raporundaki detay: Siyah Honda’nın içindekiler MİT’çi miydiFETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz’ün kaçırılması ile ilgili iddianamede şüpheli sıfatıyla açıklama veren jandarma astsubayları Ahmet Camgöz ile Semih Kaman ifadelerinde Honda marka bir otomobilin içinde yer alan ve kendini MIT mensubu olarak tanıtan kişilerden bahsetti.

“4-5 BIREY VARDI”

Astsubay Ahmet Cengiz o günü ve o hatıra ifadesinde şöyle anlattı:

“Kışla Karakoluna bu arada yol üstünde park etmiş halde siyah renkli Honda marka otomobili saat 11.00-11.30 sıralarında gördük, şüphelenerek durduk. Murat Bozdoğan komutanımız kimlik sormak için arabaya yaklaştı. Ben tabancamı doğrultarak bu kişilere gösterdim. Aracın içinden şoför çıkarak ‘ağırbaşlı olun’ diyerek kimliğini de göstererek çıktı ve kimliği MITOS’e ait bir kimlikti. Aracın içerisinde şoförle beraber 4 veya 5 birey vardı, ama ben bu aracın plakasını alamadım, bizim ekipten de kimsenin aldığını düşünmüyorum. Kimliğin MIT’e ait olduğunu görünce biz kendilerinin gitmelerine müsaade ettik. Hatta Murat Bozdoğan komutanımıza nereden kaçanlar var diye sormuşlar. Bir tanesinin müşteri olarak net hatırlıyorum; kendisi şofördü ve bu sürücü uzun siyah sakallı, atletik tipli ve 30-35 yaşlarında birisiydi. Diğerlerini ise hatırlayamıyorum.”

“MITOS’İN ARACI OLDUĞU İÇİN ARAMADIK”

Astsubay Semih Kaman ise ifadesinde şunları söyledi:

“Biz Akın Öztürk’ün yakalanmasına karşın yol emniyeti yaparken Honda bir vasıta Akıncı Üssünden içten geldi. Biz bu arabulucu MITOS’in arabulucu olduğu için aramadık, kimliğini gösterdiler geçtiler.”

Ankara Cumhuriyet Savcısı Ramazan Sağlıklı’in hazırladığı iddianamede gizemli Honda marka otomobille ve içindeki MIT’çiler ile ilgili yalnızca bu cümleler bulunuyor. İddianamede, savcının bu araba ve içinde kendini MITOS’çi olarak tanıtan kişilerle ilgili herhangi bir sorgulama veya araştırma yapılmadığı görülüyor.

Ancak, bir başka ilde yani, İzmir’de İl Jandarma Komutanlığı kadar yürütülen FETÖ soruşturması ile ilgili raporu okuduğumuzda o gün Akıncılar Üssü’nde bulunan Honda marka araba ve MIT mensubu olduğunu iddia edilen kişilerin hakiki kimliklerinin araştırılması ve o gün Akıncılar Üssü’nde neden bulunduklarının sorgulanması gerekliliğini ortaya çıkıyor.

İzmir Jandarma Komutanlığı’nın hazırladığı raporda tıpkı şu ifadeler yer alıyor: “Yakalanan örgüt mensubu Jandarma imamı, hususi ve sorumlu imam konumundaki öğretmenlerin neredeyse tamamının Honda marka araç kullandıkları görülmüş fakat nedeni tespit edilememiştir.”

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir