banner

İşte İstanbul’un en trafiksiz yolu!

İşte İstanbul'un en trafiksiz yolu!

Yandex Navigasyon, 10 günlük tatil öncesi İstanbul’un bayram trafiği haritasını çıkardı.

YOLA ÇIKMAK İÇİN EN UYGUN SAATLER…

İstanbulluların 25 Ağustos Cuma günü tatil beldeleri veya memleketlerine doğru yola çıkmaları beklenirken yapılan araştırmaya göre kentin her iki yakasında ideal yola çıkış saatleri sabahleyin 10.00’dan önce ya da akşam 21.00’den daha sonra olarak belirlendi.

Anadolu Yakası’nda İstanbul çıkışı yönünde E5’te Uzunçayır-Maltape-Pendik arasında, TEM’de ise Sultanbeyli-Kurtköy aralarında sürücüleri yoğun bir trafik bekleyecek. Avrupa Yakası’nda Anadolu Yakası istikametindeyse Mahmutbey Gişeler ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün temas yolunda büyük ölçüde trafik sıkıntısının yaşanması öngörülüyor.

EN TRAFİKSİZ YOL YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ

Yapılan çalışmaya ilişkin değerlendirmelerde yer alan Yandex Harita Servisleri Müdürü Onur Karahayıt şunları söyledi:

“15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki yol çalışmalarına karşın, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’yle doğan alternatif yollar sayesinde trafiğin iyileştiğini gözlemledik. Köprü üzerinde yol çalışmasından kaynaklanan şerit daraltma uygulamasının da 22 Ağustos’ta sonlanmasıyla bu bayramda daha gizli bir trafik bekliyoruz. öte yandan kamyon trafiğinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yönlendirilmesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü de epeyce rahatlattı. Burada 2016’da 2 saat olan bayram trafiği 2017’de yarım saate kadar indi. İstanbul’dan Anadolu yönünde yola çıkmak için en yerinde ve trafiksiz alternatifin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu rota tüm köprü trafiğinin yanı sıra Ataşehir sonrasındaki TEM trafiğini de atlatmanızı sağlıyor.”

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir