banner

İstanbul’da töre cinayeti

İstanbul'da töre cinayeti

İstanbul Arnavutköy’de, cebren evlendirilmek istenince evden kaçan 18 yaşındaki Sinem Çelik’in ölüm emrini veren aile, genç kızın sevdiği gencin ailesinden de kan parası aldı.

Töre cinayeti 25 Mayıs’ta İstanbul Arnavutköy’de işlendi. 18 yaşındaki Sinem Çelik, beşik kertmesiyle evlendirilmek istenince Erzurum’dan İstanbul’a kaçıp sevdiği genç Ahmet B.’nin yanında geldi. Aile meclisi Sinem için vefat kararı verdi. Genç kızın ağabeyi ve eniştesi, izini buldukları Sinem’i öldürüp kaçtı. Şüpheliler, Balıkesir’de yakalanarak cezaevine gönderildi. Bir vakit sonra Çelik ailesi kan parası istedi ve Ahmet B.’nin ailesine tehditte bulunup “Sizin yüzünüzden ceza işledik. 800 bin TL verin sizi de öldürmeyelim” dedi. Bunun üstüne Ahmet B.’nin ağabeyi Dursun B., Gaziosmanpaşa Savcılığı’na gitgide artarak suç duyurusunda bulundu ve korkutma edenlerin isimlerini verdi. Evini satan ağabey, akrabalarını da dolaşıp para topladı. Kan parası isteyen aileyi ikna eden Dursun B., denkleştirdiği 250 bin lirayı aileye verdi. Fakat Dursun B., şikâyetinden vazgeçmedi.

Habertürk’e konuşan Dursun B. şunları söyledi: “Hastanede bile Ahmet’i arayıp ‘Sıra sana da gelecek’ diye korkutma ettiler. Sonra öldürdükleri kızın üzerinden kan parası pazarlığı yapmaya başladılar. ‘Kan dökülmesini istemiyorsanız 800 bin lira verin’ dediler. Bunu bile pazarlık konusu yapıp 250 bin liraya indiler. Daha önce çobanlık yapıyordum. İstanbul’a gelmeden önce hayvanlarımı satıp 2007’de İstanbul’da iki daire almıştım. Onlardan birini sattım, yakınlarımdan da para istedim. Topladığım parayı aracılara teslim ettim. Onun öncesinde de savcılığa başvuru verdim. Her şeyi anlattım.”

‘BİZİ BİTİRDİLER’

O günden sonra nefret içinde yaşadıklarını söyleyen Dursun B., şunları söyledi: “Ailem bu yüzden dar yüzü göremez oldu. Arkam değil diye üzerime geldiler. Tehdit ettiler, para aldılar. Keza ailemi keza Ahmet’i bitirdiler. Sinem’in de canına kıydılar. Acilen yakınlarım da benimle konuşmuyor. Ama ne olursa olsun şikâyetimden katiyen vazgeçmeyeceğim.”

istanbul

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir