banner

Helin Avşar’a hapis şoku!

Helin Avşar'a hapis şoku!

Hülya Avşar’ın kız kardeşi Helin Avşar’ın, 17 yaşındaki yeğeni Zehra Çilingiroğlu’nun sevgilisi olduğu öne sürülen Sercan Yaşar’ın şoför koltuğunda oturduğu otomobili, geçen yıl Kuruçeşme’de durduruldu. Fakat görevli memur, çevirme noktasına 20 metre kala araçta sürücü değişikliği yapıldığını belirtip Avşar’a alkolmetre üfletti. Avşar, 2.04 promil alkollü çıktı.

Bunun üstüne araç, karakola çekilip ayrıca Helin Avşar, ayrıca de Sercan Yaşar hakkında operasyon yapıldı. Savcılık kadar olayla ilgili soruşturma açıldı. Avşar’ın aracını çeviren polis memuru, polis uygulamasına 20 metre kala Sercan Yaşar’ın direksiyona geçtiğini gördüğünü rapor etti. Kanıt olarak da omuz kısmında takılı olan güvenlik kamerası görüntülerini sundu.

CEZA İNDİRİMİ YAPILDI

Savcılık da bunun üstüne arabulucu Avşar’ın kullandığı, Yaşar’ın ise gerçek dışı ifade verdiğini öne sürerek Helin Avşar hakkında altı yıla değin hapis cezası istemiyle dava açtı. Gezgin koltuğunda oturduğu iddia edilen Yaşar hakkında ise ‘suç üstlenme’ suçu dahilinde iki yıla dek hapis cezası istendi. Helin Avşar, polisleri görünce direksiyona Sercan Yaşar’ın geçtiği iddiasına itiraz etti. Bunun üzerine dominant, polis memurunun sunduğu olay yerine ait emniyet kamerası görüntülerinin bulunduğu CD’yi bilirkişiye yolladı. Yapılan araştırmacı incelemesinde; Avşar ile Yaşar’ın direksiyon değişikliği yaptıkları görüntülere ulaşılamadı. Görüntülerin aracın durdurulmasından daha sonra başladığı belirlendi. Fakat görüntülerde, Avşar ile çevirmeyi yapan trafik polisinin sürücü değişikliği yapıldığına dair tartıştıkları saptama edildi.

Mahkeme, geçtiğimiz günlerde dosyayı karara bağlayarak Helin Avşar’ın, ‘Alkollü vasıta kullanma’ suçundan dört ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Avşar’ın dava her tarafında olumlu hitabe takınması sebebiyle hapis cezasında indirim yapıldı ve cinayet üç ay 10 güne indirildi. Ayrıca bahşedilen ceza, beş yıl her tarafında ertelendi. Sercan Yaşar ise suçlama sonucu 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sabahtan

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir