banner

HDP’nin gündemi o fotoğraf

HDP'nin gündemi o fotoğraf

HDP Grubu’ndan konuşan Osman Baydemir özetle şunları söyledi: “Bugün dünden fazla daha ümitli, kararlı, heyecanlıyız. Çaba azmimiz, bu umudu yaşatan milyonların bu ülkedeki varlığıdır. Hayır mücadelesi bir kere daha başlıyor. Selam olsun bu mücadeleyi onurla omuzlayanlara… Büyük zorlama uygulandı. Bize selamlama verenler kameraya alındı. Kürt coğrafyasında yurttaşlarımız silahların gölgesinde sandığa gitti. Burası Muş’un Hasköy ilçesine alt Şimlak (Dağdibi) köyü.  Muş ilinde, aynı beldedeki 32 sandıkta Hayır ve geçersiz 0 iken oyların tamamı evet lehine. Bu yüzlerce örnekten biri.”

HDPnin gündemi o fotoğraf

TÜFEKLE SANDIK BAŞINDA

Muş’ta yaşamış R.I isimli şahıs içire sandık bulunan bir sınıfın önünde eli silahlı fotoğrafını Facebook’tan paylaşmıştı.  R.I. “Dağdibi oy sandığımda 305 oy var 305 oy da evet Allah’ın izniyle. Bütün Türkiye’ye hayırlı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

HDPnin gündemi o fotoğraf

Osman Baydemir grup toplantısında bu fotoğrafları gösterdi.

HDP MYK’DAN AÇIKLAMA

Referandum sonrası, 17 Nisan Pazartesi günü toplanan HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Sonuç bildirgesinde YSK’nin belirsiz bir kurum haline geldiği, sonuçların meşruiyetinin olmadığı belirtildi.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir