banner

Dev-Genç kurucusu Bülent Uluer hayatını kaybetti

Dev-Genç kurucusu Bülent Uluer hayatını kaybetti

Eski Dev-Genç Genel Sekreteri Bülent Uluer yaşamını yitirdi.

Sağlık durumunu takip eden CHP’li hekim Şahin Özdemir, Facebook hesabından 10 Ağustos 2017 tarihinde hastaneye kaldırılan Uluer’in yaşamını yitirdiğini açıkladı. Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Size güzel şeyler yazmayı ne çok isterdim DEV-GENÇ Başkanı Bülent Uluer’e dair…Ne çok isterdim Ortadoğu ve dünya halkları için bize yol göstermesini. Fakat Gitti, Che’nin, Mahir’in, Ulaş’ın yanına…”

Cenaze töreninin yurtdışından gelecek yakınları için bekletileceği belirtildi.

Bülent Uluer önceki hafta akciğer embolisi sebebiyle Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

BÜLENT ULUER KİMDİR?

Bülent Uluer, 1952 yılında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenci olan Uluer, kısa bir süre daha sonra okulun Öğrenci Derneği başkanı oldu.

Bülent Uluer 1974 yılında Devrimci Gençlik dergisini çıkarmaya başladı ve Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun kuruluşunu gerçekleştirdi. 1978 yılına dek Dev-Genç Genel Sekreterliği yapmıştır.

Bülent Uluer, Haziran 2015 seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 1. alan milletvekili adayı olmuştu.

Ardındaki Serbest ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) kuruluşuna katılmış ve bu partinin Parti Meclisi Üyeliği’ni yapmıştır. Arkasından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Danışma Kurulu üyesi seçilmiş ve ardından Haziran 2015 seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 1. bölge milletvekili adayı olmuştur.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir