banner

CHP lideri’nden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

CHP lideri'nden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi şunları söyledi:

ANKARA’DAN BAKILDI

“Bir duyum aldık, aslında son derece üzüldüm. Düşünün bir kişi yargılanırken demin daha karar verilmemiş, lakin Maltepe Hapishane’nde üç oda hazırlanıyor. Odanın ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkûm edileceği, ne kadar cinayet verileceği evvelden biliniyor ve ona tarafından yer hazırlanıyor. Bu adalet ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en fiziki örneklerden birisi. Bizim bu yürüyüşümüze haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi. Mahkeme karar verecek ama yürütme organı veriyor. Mahkeme yalnızca dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, kalacağı, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara’dan geliyor, odalara bakıyorlar nedir ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi derinden yaraladı ve adaletin niçin gerekli olduğunu bir defa daha bize gösterdi.”

CHP liderinden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ

Bayram tatiline denk gelen yürüyüşte dün yüksek katılım dikkat çekti. Öbür illerden gelen vatandaşlarla birlikte yürüyenlerin sayısı10 bine yaklaştı. Cumartesi Anneleri ile üniversiteden ihraç edilen Prof. İbrahim Kaboğlu da dün yürüyüşe katıldı. Bir Takım engelli vatandaşlar da tekerlekli sandalyeyle Kılıçdaroğlu’na eşlik ettiler. Bolu Dağı tırmanışı öğle saatlerinde 35 derece sıcakta yapıldı. Yürüyüş esnasında fenalaşan bir takım vatandaşlara ambulansta müdahale edildi.
Yürüyüş esnasında provokasyonlara karşı uyarılar yapıldı. Katılımın artması üstüne, Kılıçdaroğlu’nun güzergâhı her tarafında o kadar fazla provokasyon yapıldığı ifade edilerek, korteje sızmaların yaşanabileceği belirtildi. Uyarıda, “hak” yazılmış tişört, şapka almanın basit olacağı belirtilerek, milletvekillerinden 25 kişilik bir ekip oluşturulacağı ve şüpheli kişilerin bu milletvekillerine bildirilmesi gerektiği vurgulandı. Yürüyüş sırasında katiyen parti sloganı atılmaması konusunda da uyarı yapıldı. Keza provokasyon girişimlerine karşısında sağduyulu yaklaşılması, tepkilere alkışlarla cevap verilmesi istendi.

CHP liderinden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

ŞENER DE KATILDI

Yürüyüşe AK Parti eski kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener de katıldı Şener gazetecilere “Bu yürüyüşe karşı gelmek seslenmek, ‘Biz adaletsizlik istiyoruz’ demektir. Hukuk ihlallerine karşı çıkmak, ‘Biz hukuk değil keyfi yönetim istiyoruz’ demektir. Bu eleştirileri dürüst bulmuyoruz. Yürüyüş anayasal çerçevede büyük bir olgunlukla yoluna devam etmektedir” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir