banner

Cezaevinden iki mektup

Cezaevinden iki mektup

VE GÜLER’E YAZDI

Öztürk’ün cezaevine konulduktan sonra 25 Temmuz 2016’da Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’e birer mektup gönderdiği ortaya çıktı. Öztürk’ün mektupları Orgeneral Güler imzasıyla, kabahat delili olduğu gerekçesiyle savcılığa teslim edildi. Öztürk, Akar’a hitaben yazdığı mektubuna “Sayın Komutanım” diye başlayarak, şunları belirtti:
“15 Temmuz günü birlikte yaşadığımız olayları, 2 günlük gözetim süresinden sonradan sayın savcı Serdar Coşkun’a detaylarıyla anlattım. Doğal olarak zat-ı alinizi, 2. Başkanı ve Hava Kuvvetleri Komutanı ile diğer kurtardığımız generalleri şahit olarak gösterdim. Sayın savcının iddianamesini hazırlarken sizlerin ifadelerinin içinde bulunması yaşamsal ağırlık taşımaktadır. Bu konuda gereğini yapacağınıza gönülden inanıyor, saygı sunuyorum. Anekdot: Konuyla ilgili hiçbir bilgim olmayıp Abidin Paşa’nın ricasıyla 4. Üs Komutanlığı’na gittiğimi talep ederim.”

MÜDAHALE EDİN 

Öztürk, Güler’e yazdığı mektupta ise savcıya verdiği ifadenin başlıca hatlarını anlattıktan daha sonra ‘bir lahza önce müdahale edilmesi’ başvurusunda bulunarak şunları kaydetti: “Sayın savcının iddianameyi hazırlarken sizin şahitliğiniz çok manâlı. Onun için bir an önce müdahale etmenizde yarar vardır diye düşünüyorum. Artan olaylarla ilgili hiçbir bilgim yok. Bizi birileri bir yerlere monte etmişler. Gereğini saygılarımla talep ederim.”

SİYAH RENKLİ MUSKA

DAVA dosyasında Hava Lojistik Komutanlığı’nda Akın Öztürk’ün odasında 17 Ağustos 2016’da yapılan aramaya ilişkin tutanağa da yer verildi. Tutanak şöyle: “Arama esnasında, Hv. Pilot Tümg. Akın Öztürk ‘Uyarı kırılacak araç gereç ev 30’ ibareli karton kutuda kese içinde, ahali dilinde boylama olarak sözcük grubu edilen 1.5 cm genişliğinde lastikli, karmakarışık renkli şekilde dikilmiş vaziyette siyah renkli muska özelliğinde bez bulunduğu, muskanın daha önce indirimli olduğu, muska içinde ufak bir Kuran-ı Kerim ile bir adet hurma çekirdeği ve takriben 1 cm uzunluğunda küçük dal parçası bulunduğu, muskanın en aşağıda ise minik siyah renkli bir bezin dikilmiş vaziyette olduğu, bez kesildiğinde, bezin içinde krem renkli kağıt içerisinde sarı ve siyah renkli susam ve çörek otuna aynı bitki tohumu bulunduğu anlaşılmıştır.”

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir