banner

Burs veren kurumlar listesi (2017) Hangi kurumlar burs veriyor?

Burs veren kurumlar listesi (2017) Hangi kurumlar burs veriyor?

Üniversite öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala burs veren kurumları araştırmaya başladı. Peki burs veren kurumlar hangileri? Burs veren kurumlara başvurular ne vakit? İşte teferruat…

BURS VEREN KURUMLAR LİSTESİ (2017)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) göre üniversite öğrencilerine bahşedilen burslar için başvurular bir yana beklenirken, bir yana da burs veren kurumlar araştırılıyor. KYK burs/kredi başvurularının başlama tarihiyle ilgili devlete ait bir data verilmezken, burs veren kurumlar başvurularını almaya başladı. İşte burs veren kurumlar;

Modern Yaşamı Destekleme Derneği

Burs veren kurumlar listesinde Modern Yaşamı Destekleme Derneği de yer alıyor. Üniversite öğrencilerine sunulan burs ile 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrencilere aylık 200 TL burs veren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burs almak isteyen öğrencilerin 8 Eylül’den 18 Eylül’e değin başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İstanbul Ticaret Odası

Üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlayan kurumlar aralarında İstanbul Ticaret Odası da yer alıyor. İstanbul’da bulunan devlet üniversitelerinde ve vakıf(özel) üniversitelerde yüzde 100 burs ile eğitim görebilen öğrencilerin faydalanabildiği burs ile üniversite öğrencilerine maddesel yardım hedefleniyor.

İstanbul Ticaret Odası’ndan eğitim bursu edinmek isteyen öğrencilerin 24 Eylül 2017 tarihine değin burs başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Geçtiğimiz sene lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 650 TL, doktora öğrencilerine ise 800 TL burs veren İstanbul Ticaret Odası, bu sene öğrencilere verilecek olan burs miktarı hakkında bir yorumlama yapmadı.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı

30 Eylül’e dek başvuru kabul eden İstanbul Sanayi Odası Vakfı, üniversite öğrencilerine burs imkanı sunan kurumlar aralarında yer alıyor. 350 TL burs ödemesi yapan İstanbul Sanayi Odası Vakfı, kazanç düzeyi düşük olan T.C. vatandaşı öğrencilere başka bir özel kuruluştan burs veya kredi almamak şartıyla öğrencilere burs sağlıyor.

bununla beraber ara sınıflar için de takvim genel galibiyet ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden 80 olması gibi şartlar aranıyor.

Sabancı Vakfı

2017-2018 eğitim-öğretim yılında lisans ve ön lisans öğrencilerine burs imkanı karşılayan Sabancı Vakfı, toplamda 400 yeni üniversite öğrencisine burs verecek. Geride bıraktığımız 43 yılda takriben 45 bin öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı, bu yıl burs miktarlarını lisans öğrencileri için aylık 500 TL, ön lisans öğrencileri için ise aylık 230 TL olarak belirledi.

Sabancı Vakfı’ndan burs almak isteyen öğrencilerin 13 Ekim 2017 tarihine değin burs başvurusu yapması gerekiyor. Burs şampiyon öğrenciler belirlendikten daha sonra, burs almaya hak kazanan öğrencilere duyuru yapılacak.

TEKFEN Vakfı

500 başarılı üniversite öğrencisine burs karşılayan TEKFEN Vakfı, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 4 takvim üniversite öğrencilerine burs verecek. Verilecek burs miktarı demin açıklanmazken, burs edinmek isteyen öğrencilerde aranan koşullar aralarında adayların ailesinde en fazla şampiyon kişinin takvim brüt gelirinin ücret, ikramiye ve prim dahil 63 bin 880 TL ve aşağıda olması ve T.C. vatandaşı olması aranmaktadır.

TEKFEN Vakfı’ndan burs edinmek isteyen öğrencilerin en geç 24 Eylül tarihine değin burs başvurusu yapması gerekmektedir.

Türk Eğitim Vakfı

Aylık burs ücreti olarak 510 TL burs veren Türk Eğitim Vakfı, üniversite öğrencilerine bu sene da burs sağlayacak. 5 Eylül’de başlayacak olan başvurular, 30 Eylül’de sona erecek.

Burs almak isteyen öğrencilerde aranan şartlar arasında karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir elde etmek, malvarlığı ve gelir durumuna kadar somut desteğe ihtiyacı edinmek, gelir getiren herhangi bir işte çalışmamak gibi koşullar aranıyor.

Modern Eğitim Vakfı

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında bulunan Modern Eğitim Vakfı, ara sınıflarda okuyan ve alttan dersi olmayan öğrencilere, özel okullarda yüzde 100 bursla okuyan öğrencilere, karne not ortalaması 70 ve üzeri olan ilköğretim ve lise öğrencilerine ve bir üst sınıfa geçen ve sorumluluk sahibi dersi olmayan öğrencilere burs imkanı sağlıyor.

Çağdaş Eğitim Vakfı’ndan burs olmak isteyen öğrenciler 30 Eylül 2017 tarihine değin başvuru yapabilecekler.

Anadolu Vakfı

30 Eylül 2017 tarihine dek başvuruları kabul eden Anadolu Vakfı, yurt içinde eğitim gören lisans öğrencilerine ve bütün zamanlı öğrencilere burs imkanı veriyor.

Ocak ayından başlayarak 375 TL aylık şeklinde öğrencilere sağlanan burslar 9 ay süreli olmaktadır. Burs için dilekçe yapmak isteyen öğrencilerin en geç 30 Eylül 2017 tarihine dek başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Burs veren kurumlar üniversite bursları burs veren yerler

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir