banner

Bodrum’da çığlıkları duyup yardıma koştular, görgü tanığı o anları anlattı: Şoke olduk

Bodrum'da çığlıkları duyup yardıma koştular, görgü tanığı o anları anlattı: Şoke olduk

 

ÇIĞLIKLARI DUYUP YARDIMA KOŞTULAR

İçmeler Plajı’nda, geçen 4 Haziran’da, öğle saatlerinde yalnız başına güneşlenen Hollandalı kadın turist A.V., bir anda çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Bu sırada ilerdeki iskeledeki bir dalış teknesinde temizlik yapan üç dost, kadın çığlıkları üzerine yardıma koştu. Dalış eğitmeni Musa Başarı, yandaki iki arkadaşı ile birlikte Hollandalı kadın turiste cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen S.K. adlı genci yakaladı. Yakalanan genç, ablasıyla birlikte iki haftadır temizlik görevlisi olarak çalıştığı plajın yakınındaki beş yıldızlı otelin, bağrışları duyarak gelen güvenlik görevlilerine teslim edildi. Emniyet görevlileri ellerini kelepçeledikleri S.K.’yi bir odaya kapatıp, durumu polise bildirdi. S.K., otele gelen polislere teslim edildi.

İki arkadaşıyla Hollandalı kadın turistin yardımına koşan adap tanığı Musa Başarı, “Teknede temizlik yaparken bağrışları duyduk. Bir genç Hollandalı turistin peşinde şortunu indirmiş mastürbasyon yapıyordu. Ardındaki yüzü koyun güneşlenen kadının yanına gidip, sarılıp, öpmeye çalıştı. Gördüğümüz gösterme aleyhinde şoke olduk. Kadın fazla korkmuştu, avazı çıktığı kadar bağırıyordu. Tacizci genci yakalayıp, birazcık hırpaladıktan sonradan otelin emniyet görevlilerine teslim ettik. Turizm geçmiş yıllara göre zaten fena bu arada, diğer taraftan bu tür negatif davranışlar en ince ayrıntısına kadar işi içinden çıkılmaz ışık halkası getiriyor. Eğer, biz olayı görüp, zamanında müdahale etmeseydik fazla daha kötü şeyler yaşanabilirdi” dedi.

Polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen S.K., “Bayan turist, ben plajda temizleme yaparken önümden geçip, bir şeyler söyleyip ilerledi. Ne söylediğini anlamadım. Yardım etmem için beni yanında çağırmış olabileceğini düşünüp, peşinden gidince de başıma bu olaylar geldi” dedi.

İFADE VERMEDEN ÜLKESİNE DÖNDÜ

2 çocuk, 4 torun sahibi olduğu öğrenilen Hollandalı kadın turistin, yaşadıklarının ardındaki Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiği, fakat açıklama vermeden buradan ayrılıp ertesi gün ülkesine döndüğü öğrenildi. A.V.’nin ülkesine dönmeden önce kendisine yardıma gelenlere ve otel görevlilerine, “Onlarca ülke gezdim fakat daha önce başıma hiç böyle bir şey gelmemişti. Bu gencin psikolojik sorunları olmalı. Kesinlikle çare görmesi gerekir. Bu yaşananları, bu hoş ilçeye ve buradaki insanları mülk etmek olası yok. Bu cins olaylar her ülkede olabilir. Yalnızca, böyle bir şey yaşanmış olması nedeniyle üzüntülüyüm” dediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Polisteki işlemlerinin peşinde davacı olmaması sebebiyle S.K., hür bırakıldı. Ablasıyla birlikte oteldeki meslek akitleri feshedilen S.K.’nin de Bodrum’dan ayrıldığı öğrenildi. Polisin, ifadesini alabilmek için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne değin gelen ama davacı olmadan ülkesine dönen Hollandalı turiste ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir