banner

Bisikletle dünya turunda Kastamonu’da mola verdiler

Bisikletle dünya turunda Kastamonu'da mola verdiler

Halkla ilişkiler uzmanı Eva Eriksson (26) ile avukat Lousa Hakansson (25), uçakla Tayland’a artan bir şekilde 7 Ekim 2016’da bisikletle dünya turuna başladı. Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD, İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan, Bosna Hersek’i geçen, bazı yerlerde de uçakla seyahat eden İsveçli kadınlar Türkiye’ye geldi.

Bisikletle dünya turunda Kastamonuda mola verdiler

İstanbul’da Fransız spor öğretmeni Vincent Gaubert (48) ve elektrik teknisyeni Michel Lagrove (50) ile tanışan Eriksson ve Hakansson, yollarına birlikte devam etme kararı aldı. Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaşan 4 bisikletli, Gürcistan’a değin yolculuklarını beraber sürdürdükten daha sonra yollarını ayıracak. Gaubert ve Lagrove, uçakla Batum üzerinden Fransa’ya dönecek.

30 KİLOMETRE YOL GİDECEKLER

Eriksson ve Hakansson ise Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Laos gibi ülkeleri geçtikten daha sonra açılış yeri olan Tayland’a ulaşarak, bisikletle dünya turu yolculuklarını tamamlayacak. Eva Erikson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bisikletle dünya turu kapsamında şimdiye kadar 17 bin kilometre pedal çevirdiklerini söyledi.

Bisikletle dünya turunda Kastamonuda mola verdiler

Yolculuklarını kasım ayında Tayland’da tamamlamayı planladıklarını bildiren Erikson, dünya turu dahilinde 30 bin kilometre yol katedeceklerini dile getirdi. Hanönü ilçesinde bir vakit dinlenen 4 bisikletli, alışveriş yaptıktan daha sonra yollarına devam etti.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir