banner

Berklee’nin elçisi

Berklee'nin elçisi

İSTANBUL Saint Joseph Fransız Lisesi 2012 mezunu olan Esin Açlık Aydıngöz, film müziklerine olan aşkının peşinden koştu ve dünyanın en iyi beş müzik okulu arasında gösterilen Berklee College of Music’e kabul edildi. Aydıngöz, bu yıl film müziği ile çağdaş kompozisyon ve prodüksiyon anadallarından 4 üzerinden 3.9 ortalamayla mezun oldu. Temmuzdan beri dünyaca meşhur besteci Hans Zimmer’in Los Angeles’taki stüdyosunda staj yapan genç müzisyen, Berklee’nin ‘Mezun Elçisi’ olarak, okula kabul edilecek yeni adaylarla görüşmeler yapıyor. Şimdiye değin sekiz kişiyle görüşme yapan başarılı öğrenciyle eğitim serüvenini, mezun elçiliği ve hedeflerini konuştuk:

“Çocukluğumdan beri müzikle iç içeyim. Özellikle müzikal ve animasyon film müziklerine ilgi duyuyorum. 2001’den 2008’e değin Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi’nde yarı zamanlı piyano dersi aldım. Bu sayede Berklee’nin yetenek sınavlarına hazırlanmış ayla geldim. Lisede piyano çalmayı sürdürdüm. Berklee, eğitim hayatınız her tarafında alanınızda ne öğrenmek ve neyi deneyimlemek istiyorsanız veriyor.

SEÇMELERDE ROL ALIYOR

Berklee başarılı mezunlarına okula başvuran adayların dünyada yapılan seçmelerinde kayda değer sorumluluklar veriyor. Mayısta mezun oldum. İyi bir anekdot ortalamam ve referanslarım vardı. bu nedenle ‘Mezun Elçisi’ olarak kabul edildim. Bu hakkı okul her mezuna vermiyor. Size güvenmesi ve okulu temsil edeceğinize inanması lüzumlu. Elçilerin kanaatleri süreçleri etkiliyor. Öğrenci seçiminde yer olmak sevinç verici.”

Berkleenin elçisi

ZIMMER’İN STAJYERİ

MÜZİSYEN Esin Istek Aydıngöz’ün hedeflerinden biri de şu lahza staj yaptığı dünyaca ünlü besteci Hans Zimmer’in stüdyosunda tam zamanlı çalışabilmek ve kendi film müziklerini bestelemek: “Animasyon film müziği alanında kariyer yerine getirmek istiyorum. bu nedenle kendimi en iyilerin yanında geliştirmek istiyorum. Film ve video oyunları için müzikler yapan, dünyaca ünlü Hans Zimmer’in Los Angeles’taki stüdyosuna stajyer olarak kabul edildim. Buraya stajyer olarak bile girmek basit yok. Onlarca namzet arasından CV’lerin elenmesinin peşinde görüşmeye çağrılıyorsunuz. Hedefim şu an için burada bütün zamanlı olarak kalabilmek ve kendi film müziklerimi bestelemek.”

BAŞARILI müzisyenin bazı besteleri Kanal D’nin sevilen dizisi Bodrum Masalı’nda ve bazı reklam filmlerinde de kullanıldı. Hem 2012’de Erzurum’da antrenman yaparken pist kenarındaki tahta perdelere çarparak 17 yaşında hayatını kaybeden Ulusal Kayakçı Aslı Nemutlu ve Soma faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için de beste yapan Esin Özlem Aydıngöz, ABD’de önde gelen konser salonlarında orkestra şefliği görevlerini de üstlendi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir