banner

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları!

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları!

İçeriğinde bulunan 40’tan fazla beslenme öğesi ile bağışıklık sistemini de güçlendiren süt, içinde bulunduğumuz sonbaharla artan hastalıklara tedavi oluyor. Uzmanlar sonbaharla zayıflayan bağışıklık sistemini takviye etmek için uyumlu olarak her gün iki kadeh süt içilmesini öneriyor.

“SÜT TÜKETİMİ GRİP, SOĞUK ALGINLIĞI, FARENJİT GİBİ HASTALIKLARDAN KORUYOR”

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte gribal enfeksiyonlarda görülen artış nedeniyle uzmanlar, bağışıklık sistemini sağlamlaştırmak için uyumlu olarak süt içilmesini öneriyor. Mevsim değişimiyle birlikte görülen bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu üstteki solunum yolu enfeksiyonlarında artma gözlendiğini bildiren uzmanlar, içeriğinde 40’tan artı beslenme öğesi bulunan süt tüketiminin grip, soğuk algınlığı, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde manâlı olduğunu kaydediyor.

“HER GÜN İKİ KADEH İÇİLMELİ”

Beslenme ve Diyetetik Birim Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, sütün yaşamsal bir sıvı olduğunu ve yaşamın her evresinde kayda değer olduğunu vurguladı. Sütün içeriğinde bulunan 40’tan pozitif gıda öğesinin savunma sistemini oluşturan hücrelerin iyi çalışmasını sağlayarak vücudu enfeksiyonlara aleyhinde koruduğuna uyarı çeken İnanç, “Sütteki esas gıda maddeleri protein, yağ, süt şekeri, mineral maddeler ve vitaminlerdir. Her gün düzenli olarak içilen iki bardak süt, çocuk ve yetişkinlerin jurnal mineral ihtiyacının tamamını karşılayabilmektedir. Sütün içerisinde yer alan yağ çok varlıklı bir enerji kaynağıdır ve esansiyel (mutlaka dışardan alınması zorunlu) yağ asitleri ile A, D, E, K vitaminlerini de barındırması açısından önemlidir” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir