banner

Antalya’da Alman uyruklu bilgisayar mühendisinin şüpheli ölümü

Antalya'da Alman uyruklu bilgisayar mühendisinin şüpheli ölümü

Antalya’da yerleşik yaşayan Alman uyruklu 55 yaşındaki bilgisayar mühendisi Ernst Ruhland evinde ölü bulundu. Ruhland’ın balkonunda yer alan 3 adet emniyet kamerası uyarı çekti. Ruhland’ın evine daha önce hırsız girdiği için güvenlik amacıyla 6 ay kadar önce kamera taktırdığı öğrenildi.

İHA’nın haberine göre, Muratpaşa ilçesi Gençlik Mahallesi’ndeki apartmanın birinci katında yaşayan Ruhland’dan, iki gündür haber alamayan ve dairesinden fena kokular geldiğini fark eden komşuları durumu polise bildirdi. Durum yerine gelen çok sayıda polis ekibi dairenin kapısının kilitli olduğunu belirledi. Çilingir yardımıyla girilen dairede Ruhland’ın cansız bedenine ulaşıldı. Durum yeri ve savcılık incelemesinin peşinde Ruhland’ın cansız bedeni kesin vefat nedeninin belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ernst Ruhlan’ın takriben 10 yıldır Türkiye’de bulunduğu ve 1 yıldır da Gençlik Mahallesi’ndeki evinde yaşadığı öğrenildi. Çevresindekilere Antalya aşığı olduğunu söyleyen Ruhland’ın, sevilen bir karakter olduğu kaydedildi.

“CAMINDAKİ SİNEKLER ŞÜPHELENDİRDİ”

Her gün Ruhland’ın marketinden alışveriş yatığını söyleyen Celal Şimşek, “Antalya aşığı olduğunu söylerdi. 8 yıldır Antalya’da yaşıyordu. Bir yıldır da bu binadaydı. mükemmel bir insandı. 3 gün önce sabahleyin alışveriş yaptı, bir daha kendisini görmedim. Sabahtan bina içinden fena kokular vardı. Birde komşumuz Ruhland’ın pencerelerinde sinek var deyince şüphelendik ve polise haber verdik.” dedi.

antalya

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir