banner

Ankaralı müteahhit dolandırıcılıktan tutuklandı

Ankaralı müteahhit dolandırıcılıktan tutuklandı

Ali Osman Kutanoğlu (41) 2002’de yılında Azerbaycan’da üniversite okuduğu dönemde Azerbaycan’lı işadamları R.E, Ş.E ve E.F.A tanışmıştı. güya, 2015’de Azarbeycanlı işadamlarına, Ali Ağaoğlu’nun yaptığı daireleri satın alıp tekrar satarak, Almanya’dan lüks vasıta ticareti yaparak büyük paralar kazanabileceklerini söyledi. Bu tekliflere sıcak bakan işadamları, Kutanoğlu’yla anlaştı. Kutanoğlu’na belirli aralıklarla bir yıl içinde 1 milyon 240 bin euro para verdiler.

Yine iddialara tarafından; Ali Osman Kutanoğlu, Azerbeycanlı işadamlarını anlaştıkları işleri yapacağını söyleyerek uzun süre oyaladı. Aldığı paraları da geri vermeye yanaşmadı. Paralarından umudu kesen işadamları İstanbul’a gelerek Ali Osman Kutanoğlu hakkında savcılığa dolandırıcılık suçlamasıyla davacı oldular.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı başvuru üstüne soruşturma başlattı. İşadamları hem İnterpol’e de Azerbaycan Hak Bakanlığı üzerinden başvurdu. İnterpol de Kutanoğlu hakkında arama kararı çıkardı.

Savcılık, olayın araştırılması için Asayiş Şube Yankesicilik ve Üçkâğıt Ofis Amirliği’ne talimat verdi. Ali Osman Kutanoğlu, Ankara’da gözaltına alınarak İstanbul’a getirildi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis’da sorgulanan Kutanoğlu, aldığı paraları kabul etti ancak suçlamayı kabul etmedi. Bazı sorunlar yaşanması sebebiyle projeleri hayata geçiremediğini öne sürdü.

Emniyetteki sorgusunun peşinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na çıkarılan Ali Osman Kutanoğlu tutuklandı. İnterpol’e de Kutanoğlu’nun yakalandığı ve tutuklandığı bilgisi geçildi. 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir