banner

Akit TV’ye İnönü cezası

Akit TV'ye İnönü cezası

Programda spiker, İsmet İnönü ve eşi Mevhibe İnönü hakkında “Bak bu Venizelos, tanıştırayım, denize döktüğünüz. Yanındaki de sizin lideriniz, bak burada sırıtıyor. İnönü bak, görüyor musunuz? Bak tipe bak, yanındaki de karısı. Siz ama karılarınızı kollarına verirsiniz” ifadelerini kullanmıştı.

DÖRDE KARŞI BEŞ OYLA
Daha önce de bu konu RTÜK’ün gündemine gelmiş, bazı üyeler cevap ve ayar hakkının uygulanmasını istemiş, karar yeter sayısına ulaşılamayınca bir sonuca varılamamıştı. RTÜK uzmanının raporunda, merhum İnönüler’in yanıt ve ayarlama haklarını kullanabileceklerini belirtmesi de tepki çekmişti.

Önceki günkü RTÜK toplantısında söz konusu program bitmiş tartışıldı. Muhalefet kontenjanından seçilen üyelerin oylarıyla bu kere 4’e aleyhinde 5 oyla Akit TV’ye canice çıktı. Programda, “İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine tutarsız olamaz, birey veya kuruluşları tenkit sınırları ötesinde aşağılayıcı, aşağılayıcı ya da iftira niteliğinde ifadeler içeremez” ilkesinin ihlal edildiğine karar verildi. Akit TV, yönetimsel para cezasına çarptırıldı. 

Haber Etiketleri:
· · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir