banner

Abdullah Gül’ün danışmanı hakkında yakalama kararı

Abdullah Gül'ün danışmanı hakkında yakalama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Yılmaz, emniyetteki işlemlerinin gerisinde adliyeye getirildi.
Ankara Adliyesinde soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren Yılmaz, tutuklama talebiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla bağımsızlık bırakıldı.

Ankara 3. Sulh Cinayet Hakimliğince sorgulanan Yılmaz, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, Bank Asya’da hesabı bulunduğunu, bir kardeşinin FETÖ soruşturması zarfında tutuklandığını, bir kardeşinin de görevinden ihraç edildiğini açıklama etti.

GÖREVİNE DEVAM EDİYOR

Eşinin, FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle OHAL dahilinde çıkartılan KHK ile kapatılan bir vakfın yöneticisi olduğundan haberi olmadığını
savunan Yılmaz, 1997’den beri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığını yaptığını ve halen bu görevine devam ettiğini kaydetti.

Yılmaz, hakimlikteki ifadesinin ardındaki adli denetim şartıyla bağımsızlık bırakıldı.  Bunun üstüne soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, Yılmaz’ın serbest bırakılmasına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği de itirazın uygun olduğunu değerlendirerek, Yılmaz hakkında tutuklamaya karşın yakalama kararı verdi.

Abdullah Gülün danışmanı hakkında yakalama kararı

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir