banner

ABD’den 15 Temmuz mesajı: Failleri adaletin karşısına…

ABD'den 15 Temmuz mesajı: Failleri adaletin karşısına...

ABD’nin 241. Özgür Günü dolayısıyla Adana Hilton Oteli’nde resepsiyon verildi. Resepsiyonda İstiklal Marşı ve ABD ulusal marşının okunmasının ardından ABD askerleri sancak töreni gerçekleştirdi. Resepsiyonda konuşan ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, katılan herkese teşekkür etti.
ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ise, Türkiye ile ABD’nin ilişkileri olduğunu kaydederek, “Amerikalı ve Türk şirketlerle ortaklıkları aracılığıyla bize, birlikte çalıştığımız vakit tekrar tekrar daha enerjik olduğumuzu göstermektedir” ifadelerini kullandı.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

15 Temmuz’daki alçak darbe girişimine de değinen Bass, Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulunarak, Amerika’nın darbe girişimi faillerini adaletin karşısına çıkarmaya yönelik girişimlerini desteklemeye devam edeceğini kaydetti. Büyükelçi Bass şunları söyledi:

“Hemen Hemen tam bir sene önce Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek yasa dışı darbe girişimine karşısında demokrasinizi savundu. Bu sene Türkiye’de baskı olayları nedeniyle kayıplar veren herkese derin taziyelerimizi sunuyoruz. Başınız sağolsun. Geçtiğimiz yılın olayları bize bir defa daha göstermiştir ama terör ve şiddete verilecek tek yanıt adalet ve hukukun üstünlüğüdür. Türk hükümetinin 15 Temmuz’da meydana gelen dehşet olayların faillerini adaletin karşısına çıkarmaya karşın girişimlerini desteklemeye devam ediyoruz. Yargı ararken ve tüm vatandaşlarımız için fırsatlar yaratırken, Amerika Birleşik Devletleri buradaki arkadaşlarımızı ve müttefiklerimizi desteklemeye devam edecektir. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda hepinizle birlikte çalışmayı iple çekiyoruz.”
Düzenlenen resepsiyona Adana’daki protokol üyelerinin yanı sıra ABD’li yöneticiler ve Adana’da yaşayan Amerikalı vatandaşlar katıldı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir