banner

ABD’de siyahiler sokağa döküldü, Ed Sheeran ve U2 konserlerini iptal etti

ABD'de siyahiler sokağa döküldü, Ed Sheeran ve U2 konserlerini iptal etti

Kentte 2011 yılında uyuşturucu sattığından şüphelenilen 24 yaşındaki Anthony Lamar Smith’i vurarak öldüren ve birinci derecede cinayetten yargılanan eski polis memuru Jason Stockley için cuma günü beraat kararı verilmesi halkı sokağa döktü.

Dünkü gösteride St. Louis’in konserler ve gece hayatıyla belli banliyösü Delmar Loop’da toplanan ve siyahilerin haklarını savunan sloganlar atan göstericiler polisin “dağılın” çağrısına uymadı.

Bölgeye zırhlı araçlarla özel giysili yüzlerce polisin sevk edilmesi üstüne bir sokağa sığınan göstericiler, camları kırarak polisle çatışmaya girdi.

Polisin müdahalesi esnasında bir takım göstericiler gözaltına alındı, göz yaşartıcı gaz fişeği isabet eden bir birey ise yaralandı.

30 KIŞI GÖZALTINA ALINDI

St. Louis’de cuma günü temize çıkma kararı üstüne düzenlenen ve güç eylemlerine sahne olan gösteride de asgari 30 birey gözaltına alındı, 11 polis memuru yaralandı.

öte yandan federal savcılar, cinayet ile ilgili yeni bir vatandaşlık hakkı soruşturması açmayacaklarını açıkladı.

U2 VE ED SHEERAN KONSERLERİ İPTAL EDİLDİ

BU ARADA İrlandalı U2 adlı rock grubu ve İngiliz şarkıc Ed Sheeran dün gece St Louis’de vermeyi planladıkları konserleri gösteriler sırasında oluşabilecek emniyet kaygısı sebebiyle iptal etti.

İngiliz şarkıcı Sheeran, Scottrade Merkezi’nde düzenlenecek gece şovunu iptal ederken, İrlandalı grup U2 ise Cumartesi gecesi The Dome beygir America’s Center’daki gösterisini iptal etti.

Polis, şehirde aralıksız gösteriler nedeniyle konserin güvenliğini bütün anlamıyla sağlayamacaklarını belirtti.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir