banner

2017 Babalar Günü ne zaman?

2017 Babalar Günü ne zaman?

Babalar Günü, bizleri bugünlere getiren ebeveynlerimizin, özel günü olarak belirlendi.

Tıpkı annelerde olduğu gibi Babalar Günü‘nde de bu özel gün için birbirinden güzel hediyeler alınacak. Peki, Babalar Günü ne süre kutlanacak? Babalar Günü‘nde hangi hediyeler alınabilir? İşte, herkesin merak ettiği Babalar Günü ile ilgili tüm detaylar…

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANACAK?

Babalar Günü, net bir güne sahip değildir. Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü, dünya genelinde Babalar Günü olarak kabul edilmektedir. Yani Babalar Günü, bu sene 18 Haziran Pazar günü kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Sonora Smart Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu kimsesiz büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.
Bu yüzden Babalar Günü haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk olarak 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; lakin resmen Babalar Günü bildiri etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her sene haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını ifade eden bir ilan yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon‘ın imzasıyla Babalar Günü hukuki olarak ABD’de resmi tatil bildiri edilmiştir.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ MESAJLARI 

*Babalar çınar gibidir, meyvesi olmasa da gölgesi yeter. Tüm babalara selamlar…

*Hayatın anlamını ve bütün güzelliklerini öğreten adam benim canım babam Babalar günü’n kutlu olsun…

*Allah’ım seni başımızdan hiç beceriksiz etmesin. Babalar günü’n kutlu olsun gül yüzlü babam.

*Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana bedel elde etmek için yaşıyorum. Babalar günü’n kutlu olsun.

*Varlığıyla bize güven ve huzur veren biricik babalarımızın Babalar Günü‘n kutlu olsun.

*Allah seni başımızdan yetersiz etmesin ve varlığınla bize hep huzur ver. Babalar Günü’nüz kutlu olsun…

*Hayatımızın her derhal emeği bulunan babalarımızın, Babalar Günü’nü kutlar; saygılar sunarız.

*Gül kokulu ellerinden doya doya öperim. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar Günü’n kutlu olsun…

*Üzerine katlanma tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok lakin fazla seviyorum. Babalar Günü’n kutlu olsun.

*Hiç bir şey üzmesin seni, sakın ağıt, gözlerine yaş değmesin, gül yüzünden gülücükler beceriksiz olmasın, kalbinden yerim eksilmesin, unutma sen defalarca benim bir tanemsin babacığım. Babalar Günü‘n kutlu olsun.

*Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar Günü’n kutlu olsun.

*Kuvvet zamanları basit vermek için yanınızdan hiç yetersiz olmaması gereken birincil kişi kimdir emrindeki ki babamız. Babalar Günü’nüz kutlu olsun…

*Farklı hiç bir şeye bu sevgi. Ne şiir yeter anlatmaya, ne yürek yeter bunu sığdırmaya. Babalar Günü’n kutlu olsun babam.

*Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar Günü’n kutlu olsun babacım.

 

EN HOŞ BABALAR GÜNÜ HEDİYELERİ

-Babalık heyecanını ilk olarak yaşamış babalar için verilecek bebek önlüğü, kendilerini özel hissettirecektir.

-Benim babam bir tanedir diyenler için oscar galibiyet heykeli alınabilir.

-Babalar Günü hediyesi olarak yeniden Babalar Günü’ne özel resim baskılı kupa iyi tercih olacaktır.

-Babanızın baş harflerini taşıyan gömlekler, kişiye özel ahşap setler, üzerinde hoş mesajların yer aldığı rakı bardakları, babaya özel kupa bardaklar, uykusuna düşkün babalar için en baba yastıklar, şahsi mesajların ve fotoğrafların yer aldığı çakmaklar ya da telefon kılıfları, mesaj ve resimlerin yer aldığı taş baskılar, yılın en iyi babası yazılı ödül kupası, manyetik kum saati, resim baskılı duvar saati, şahsi isim baskılı beyzbol sopası, madalyonlar, çok amaçlı çakılar gibi öyle fazla seçenekten biri veya bir kaçı Babalar Günü hediyesi olarak tercih edilebilir.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir