banner

18 Ekim FETÖ operasyonu haberleri! Son Dakika

18 Ekim FETÖ operasyonu haberleri! Son Dakika

Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde tamamlanmak istenen askeri darbenin başarısızlıkla sonuçlanmasının arkasından yurt genelinde FETÖ ile bağlantılı olan ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanan kişi ve kurumlara karşın operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. İşte 18 Ekim 2017 Çarşamba günü FETÖ operasyonları…

Haberler hemen olan güncellenmektedir…

KAYSERİ VE ADANA’DAKİ FETÖ OPERASYONU

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütle bağlantılı oldukları ve ByLock kullandıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan 8’i tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde Terörle Uğraş ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince, aralarında meslekten ihraç edilen yüzbaşı ve öğretmenlerin de bulunduğu, örgütle bağlantılı oldukları ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 9 zanlının savcılık sorgusu tamamlandı.

Zanlılardan Y.K. savcılıktaki işlemlerinin ardındaki özgür bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen zanlılar Y.B, D.Ş, M.A.Ö, S.Ç, H.K, Ö.Ş, H.İ.T. ve B.G. tutuklandı.

Işlem dahilinde tutuklu sayısı 10’a yükseldi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütle benzer oldukları ve ByLock kullandıkları bahis edilen 26 birey hakkında gözaltı kararı verilmiş, 12 Ekim’de 17 zanlı gözaltına dargın, adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 2’si dün tutuklanmıştı. (AA)

fetö fetö operasyonu FETÖ haberleri 15 temmuz bylock

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir