banner

15 yıl önce bir arabaya bindirildi, sır oldu

15 yıl önce bir arabaya bindirildi, sır oldu
İzmir Karşıyaka’da market işleten Osman Dikici’den, Haziran 2002’de evinin önünden otomobile bindirildikten sonra yeniden haber alınamadı. Ailesinin yaptığı bütün girişimler de sonuçsuz kaldı. 15 yıllık süre içerisinde polisin ara sıra yürüttüğü soruşturmalardan da sonuç alınamayınca, Osman Dikici’nin kaybolması sır olarak kaldı.

Karşıyaka’da market işleten ve o süre 30 yaşında olan Osman Dikici, evinin önünden otomobile bineceği sırada kimliği belirsiz kişilerce bir otomobile bindirilip kaçırıldı. O andan itibaren Osman Dikici’nin bulunması için ailesi girişimlerde bulundu. Aile ayrıca kendi imkanlarıyla oğullarını aradı ayrıca de polisten destek istedi. Osman Dikici’nin babası Kemal Dikici ile yakınlarının bu arayışları esnasında, öyle çok sahte ihbarda bulunan ortaya çıktı. Aileyi arayan umut tacirleri, Osman Dikici’nin bulunduğu yolunda haberler verdi. Bu şahısların yalanlarına inanan aileye yıllarca umutla bekledi, binlerce lira harcadı. Aile, çocuklarının bulunması için falcılara gidecek dek biçare kaldı. Ailenin gerek kendi imkanları, gerekse de farklı alanlara yönlendirilmiş millet görevlileriyle yaptıkları görüşmeler sonrasında yürütülen devlete ait işlemlerden netice alamadı. 15 takvim vakit içerisinde polisin zaman zaman yürüttüğü soruşturmalardan da sonuç alınamayınca Osman Dikici’nin kaybolması giz olarak kaldı.

Tek güvenilmez beraat etti

Osman Dikici’nin kaybolmasından sonra tek şüpheli, Kolombiyalı mafya lideri Pablo Escobar’ın yaptığı gibi sorun yaşadığı kişilere mermili mektup göndermesiyle bilinen ve eski komiser B.U. oldu. Osman Dikici’yi kaçırdığı iddiasıyla Karşıyaka 1’inci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde yargılanan B.U., temize çıkma etti. Böylelikle dosya da sorumluluk sahibi kimse bulunmadığı için kapanmış oldu. Çocuklarının bulunması isteyen Kemal Dikici, eşi ile kendisinin mücadele güçlerini yitirdiklerini söyledi. 15 yıldır oğlundan gelecek bir haber beklediklerini anlatan Kemal Dikici, “Hem annesinin hem de benim sağlığım bitti. Umutla her gün kapının çalmasını bekledik lakin o beklediğimiz olmadı. Ben zamanla kendimi oyaladım ancak eşim anne yüreğiyle bu acıyı taşımakta zorlanıyor. Sağlığımız bozuldu. Adli makamlarda poliste bir çok makama başvurdum fakat oğlum bulunamadı. Bulunmasından ziyade izi deha değil. Bir adam kayboldu 15 yıldır yok ve kendisine dair en ufak data de tespit edilemedi. Ben ailemiz adına, polisin bu dosyayı yeniden açmasını istiyorum. Olur Ya bulunur bekleyişimiz var. Bu beklentimiz sona ersin artık. Lütfen sorumlular olayı yeniden araştırsın” dedi.

Haber Etiketleri:
· · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir