banner

15 Kasım’da dünya kararacak mı? 15 Kasım’da ne olacak?

15 Kasım'da dünya kararacak mı? 15 Kasım'da ne olacak?

Geçtiğimiz dönemlerde bir takım haber sitelerinde ve sosyal medyada ortaya çıkan bir bahis, vatandaşlarda büyük merak uyandırdı. Ortaya atılan iddiaya göre; NASA, 15 Kasım’da dünyanın kararacağını duyurdu. Peki 15 Kasım’da dünya kararacak mı? 15 Kasım’da ne olacak? İşte ortaya atılan iddiaya dair teferruat…

15 KASIM’DA DÜNYA KARARACAK MI?

Geçtiğimiz dönemlerde bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada ortaya meydana çıkan bir iddiaya göre, “NASA 15 Kasım tarihinde Dünya’nın karanlığa bürüneceğini doğruladı”. Bu paylaşımı görebilen binlerce sosyal medya kullanıcısı, merakla 15 Kasım’da dünyanın kararıp kararmayacağını araştırmaya başladı.

15 Kasım’da dünyanın aslında kararıp kararmayacağını araştıran vatandaşlar ise bu olayın bir “troll” yani şaka olduğunu bilmiyor. Konuyla ilgili herhangi bir NASA açıklaması bulunmuyor. Yani ortalıkta gezen bu “15 Kasım’da dünya kararacak.” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmıyor.

Daha evvelden de buna benzer haberlerin sosyal medyada yayılması bir takım vatandaşları korkutmuştu. Özellikle geçtiğimiz aylarda ABD’de meydana gelen Güneş tutulmasının gerisinde çoğu danışıklı dövüş teorisi ortaya atılmıştı. Dünyanın sonunun geleceğine dair ortaya atılan yalan haberler, sosyal medyada yayıldıkça insanları korkutabiliyor.

 

15 kasım

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir